Jadłodzielnia w naszym Kościele

Dzięki inicjatywie p. Burmistrza i Dyrektora NOK, w przedsionku kościoła została ustawiona lodówka – Jadłodzielnia. Ideą tej instalacji jest pomoc ludziom biednym. Pomoc odbywa się w sposób anonimowy (przez cały dzień można podejść i wziąć coś z produktów tam wyłożonych). Jest to też okazja do uwrażliwienia społeczeństwa na ludzi potrzebujących poprzez wkładanie produktów do lodówki. Zapraszamy do dzielenia się żywnością wg zasad regulaminu wywieszonego w gablocie koło lodówki. Ważną zasadą jest, aby dostarczać produkty świeże, jeżeli są własnej roboty, to w odpowiednim opakowaniu i z opisem, co się tam znajduje oraz datą przygotowania danego posiłku. Dewizą dzielenia jest podarowanie czegoś, co sam chciałbym otrzymać. Prosimy, aby z szacunku do miejsca świętego, przy okazji korzystania z lodówki, znaleźć chwilę na osobistą modlitwę. Kościół jest miejscem obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.