Ogłoszenia parafialne – 1 listopada 2020

31. niedziela zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Porządek Mszy św. 

  • W poniedziałek (Dzień Zaduszny) o g. 18.00 Msza sw. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne za zmarłych z odmówieniem różańca i stacjami, które zwykle odprawiane są na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych.
  • Od wtorku (3.11), o g. 17.30 będzie odprawiane nabożeństwo wypominkowe, a po nabożeństwie Msza św. Wypominki zostały ułożone, tak jak  w zeszłym roku, rejonami zamieszkania osób składających kartki. 

Porządek wypominek na bieżący tydzień:

  • we wtorek, 3 listopada – Azaliowa, Kościuszki, Ogrodowa, Kwiatowa, Podlesie, Osiedle Słoneczne, Słoneczna, Południowa, pl. Ogrodowy, Kilińskiego, Jasna i Dolna, B. Chrobrego, Stroma, Szczytowa, Podgórze.
  • w środę, 4 listopada – Krótka, Podwale, Okrzei, Wiejska, Wiosenna, Gumińska, Przedszkolna, Strzelińska, Sienkiewicza, Podgórze, Słowackiego, Polna, Stasin, Wojsławice, Piotrkówek.
  • w czwartek, 5 listopada: Rynek.
  • w piątek, 6 listopada: Przemysłowa, Podmiejska, Królowej Jadwigi, Ratuszowa, Rycerska, pl. Mieszka I, Piastowska, Słowiańska, Batalionów Chłopskich, Kolejowa, Boczna. 
  • w sobotę, 7 listopada: Gumin, Jasinek, Osiedle Podmiejskie, Stary Plac, Jasna i wypominki z Róż Różańcowych.

W następnym tygodniu będą omadlane wypominki z rejonu ul Wrocławskiej, bez adresu i pozostałe, które wpłyną po czasie z wyznaczonymi dniami modlitwy lub przez nieuwagę nie zostały odczytane we właściwym czasie.

Modlitwa za zmarłych jest dobrą okazją do zapalenia świecy na specjalnie przygotowanym świeczniku. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie kościoła.

Na mocy dekretu penitencjarni Apostolskiej, w tym roku ze względu na pandemię, możemy zyskać odpust zupełny dla dusz czyśćcowych nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad, wybierając dogodne osiem dni niekoniecznie łączące się ze sobą. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii św., brak przywiązania do grzechów i modlitwa w intencjach, które poleca Bogu Ojciec św. (Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i np. Zdrowaś Maryjo).

Z okazji przypadającego I piątku miesiąca, spowiedź w piątek od g. 16.00

Póki znajdujemy się w czerwonej strefie, zawieszone są odwiedziny chorych (chyba, że w przypadkach nagłych), spotkania grup i działalność kancelarii parafialnej (ograniczona do spraw pilnych). Dbajmy o przestrzeganie wszystkich wskazań podyktowanych przez Sanepid, aby ustrzec siebie i innych od zarażenia koronawirusem. W naszej świątyni może przebywać jednocześnie 75 osób, a w kaplicy pogrzebowej 8 osób.

Bóg zapłać osobom, które ufundowały kwiaty. Serdecznie dziękujemy osobom, które ufundowały komplet obrusów na okres zwykły, które aktualnie są założone na ołtarze i stolik z darami.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach na utrzymanie parafii.

Za tydzień przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy pomagać przez modlitwę i ofiary do puszek mieszkańców Republiki Środkowoafrykańskiej.