Ogłoszenia parafialne – 1 maja 2022

3 niedziela wielkanocna. Nabożeństwo majowe o g. 17.30.

W dniach 1-7 maja 2022 r. przeżywamy Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo św. Hasło XIV Tygodnia Biblijnego brzmi:  „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa. Kościół w Polsce skupia swą tegoroczną medytację eucharystyczną na trzech darach zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Łukasza, aby w jej świetle lepiej odkryć wielkość tych trzech darów, ich rolę w życiu Kościoła i w dziejach zbawienia świata. 

Trwa okres wielkanocny. Kościół przypomina nam, że jest to stosowny czas na odbycie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek miesiąca od g. 16.00 do nabożeństwa. 

W ciągu tygodnia o g. 17.30 będą odprawiane nabożeństwa majowe, a po nich Msza św. W sobotę majówka będzie połączona z nabożeństwem pierwszosobotnim o g. 17.00.  

W najbliższy wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego (g. 8.00, 11.00 i 18.00).

W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych. 

W poniedziałek i środę o g. 16.00 będą miały miejsce próby do I Komunii św.

W najbliższą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom parafii za wszelki wkład ku większemu dobru naszej wspólnoty. Składamy podziękowanie rodzinom opiekującym się krzyżem przed kościołem, osobom pomagającym we wszelkich pracach parafialnych, paniom z Róż Różańcowych i innym dobrodziejom za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim ofiarodawcom wspomagającym parafię przez datki składane do koszyków.

Prasa katolicka.