Ogłoszenia parafialne – 1 października 2023

26. niedziela zwykła.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00.

Rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Różaniec będzie odprawiany codziennie o g. 17.30 (w tym tygodniu z małymi wyjątkami), a w niedziele o g. 17.00. Za wspólne odmawianie różańca św. z rozważaniami przysługuje prawo odpustu zupełnego dla dusz czyśćcowych pod warunkiem stanu łaski uświęcającej. Zalecane, aby w tym dniu przyjąć Komunię św.  

W czwartek o g. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli Godzina Święta (adoracja pierwszoczwartkowa). W czasie adoracji pomodlimy się na różańcu. Różaniec i rozważania w czasie adoracji poprowadzi Odnowa Parafii.

W piątek w godzinach porannych odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Od g. 16.00 do nabożeństwa spowiedź pierwszopiątkowa.

W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o g. 17.00 poprowadzą panie z Róż Żywego Różańca.

W sobotę w Bardzie odbędzie się diecezjalne spotkanie Róż Różańcowych. Czas spotkania: od g. 10.00 do 15.00. 

W następna niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.

Od września rozpoczęły się katechezy przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania. Na wrześniowym spotkaniu ustaliliśmy, ze młodzież z klasy VII i VIII będzie miała spotkania w szkole w pierwsze środy miesiąca na 8. godzinie lekcyjne (14.20-15.05). Młodzież starsza w pierwsze piątki miesiąca w salce katechetycznej o g. 19.00. W tym tygodniu będzie miało miejsce spotkanie październikowe.

Składamy serdeczne podziękowanie paniom z Róż Różańcowych za kwiaty przy ołtarzu. Panie zdecydowały, że przez cały październik będą dbały o świeże bukiety w kościele.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach i skarbony z tyłu kościoła.

Panowie Policjanci z naszego Posterunku zwrócili się z prośba o uwrażliwienie mieszkańców odpowiedzi na rozmowy telefoniczne z nieznanych numerów dzwoniące do nas z różnymi propozycjami, ostrożność w zakupach na odległość, ujawnianie haseł lub linków z nieznanych stron internetowych. Apel zostanie w najbliższych dniach wywieszony w gablocie parafialnej.

Gmina Niemcza uzyskała dofinansowanie z II etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na remont Kościoła św. Wojciecha. Więcej informacji na stronie gminy Niemcza (TUTAJ).