Ogłoszenia parafialne – 1 sierpnia 2021

18. niedziela zwykła. Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

W dni powszednie Msze św. odprawiane są o g. 18.00.

W najbliższy poniedziałek można uzyskać odpust „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami (stan łaski uswięcającej). Jest to odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek koscioła i pobozne odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie dzień adoracji wieczystej w parafii. O g. 15.00 rozpoczniemy adorację eucharystyczną koronką do Miłosierdzia Bożego. Do g. 18.00 będzie trwała adoracja indywidualna. O g. 18.00 zakończenie adoracji nabożeństwem do NSPJ. Po nabożeństwie będzie odprawiona Msza św. Bardzo proszę Panie z Róż Różańcowych o ustalenie dyżurów modlitwy.

W tym tygodniu, z okazji I piątku miesiąca, spowiedź św. od g. 16.30. Informujemy, że okazja do spowiedzi jest również w każdy dzień tygodnia 15 minut przed Mszą św.

W sobotę rano odwiedziny chorych. O g. 17.00 różaniec pierwszosobotni. W zakrystii można dopisać do już istniejącej listy chorych, których należy odwiedzić.

W sierpniu w sposób szczególny łączymy się z pątnikami pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Czynimy to z głęboką wiarą w sercu, wierni tradycji, którą otrzymaliśmy od naszych ojców. Pielgrzymi z Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej rozpoczęli dzisiaj trud wędrowania, a wejdą na Jasną Górę w niedzielę 8 VIII. W parafii codziennie, w dni powszednie, po Mszy św. duchowo będziemy łączyć się z pielgrzymami. Dziękujemy duchowym pątnikom za włączenie się w dzieło pielgrzymki przez złożona ofiarę i szczególna łączność w modlitwie. Modlitewnik w wersji PDF można pobrać ze strony diecezji świdnickiej. Na stronie internetowej pielgrzymki można na bieżąco śledzić szlak pielgrzymi i obejrzeć zdjęcia z wydarzeń pielgrzymkowych.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości. Dar abstynencji ofiarujmy w intencji osób nadużywających alkohol. 

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy dla ludzi poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii 430,40 zł. Bóg zapłać za wrażliwość serca na potrzeby potrzebujących pomocy.

Wyrazy wdzięczności kierujemy również za pomoc finansową w funkcjonowaniu parafii składaną do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

Od 6 sierpnia rozpoczną się, z inicjatywy Fundacji TOTA TUA, 33-dniowe rekolekcje pod hasłem „Wszystko postawić na Maryję” z fragmentami nauczania Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz s. Elżbiety Róży Czackiej.  W rekolekcjach można uczestniczyć przez stronę internetową www.beatyfikacja33.pl , media społecznościowe, kanały na YT oraz wybrane rozgłośnie radiowe. Na stoliku z prasą można nabyć książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 3 zł.