Ogłoszenia parafialne – 1 stycznia 2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych.

W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o g. 8.00, za wyjątkiem środy, uroczystości Objawienia Pańskiego i soboty. W środę o g. 18.00, w przeddzień pogrzebu, zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. papieża seniora Benedykta XVI.

W piątek, 6 I, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego. Uroczystość przypomina misyjność jako naturę Kościoła oraz  uwrażliwia nas na potrzebę świadectwa chrześcijańskiego, szczególnie potrzebnego współczesnemu światu. Podczas liturgii pobłogosławimy kredę i kadzidło. Złożone ofiary przeznaczone będą na działalność polskich misjonarzy. 

Objawienie Pańskie jest uroczystością obowiązkową co do uczestniczenia we Mszy św. i powstrzymania się od prac niekoniecznych. Porządek Mszy św. niedzielny (8.00, 11.00, 18.00). W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

W tym tygodniu, w uroczystość Objawienia Pańskiego, przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. przed każdą Mszą św.

W sobotę w godzinach porannych odwiedziny chorych z posługa sakramentalną.

W następna niedzielę będziemy przeżywać wydarzenie pt. „Wspólnota prowadzi do braterstwa”. W piątek po Sumie zapraszam do pozostania w kościele osoby, które będą zaangażowane w liturgię. W niedzielę, 15 I, o g. 15.00 w salce katechetycznej nastąpi podsumowanie wydarzenia.

Bóg zapłać za tacę na potrzeby parafii.

Kolęda na najbliższe dni tygodnia

W tegorocznej kolędzie pomaga o. Zenon ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

Poniedziałek, 2 stycznia:

  • Stary Plac, ul. Batalionów Chłopskich, Młyńska – g. 15.00
  • ul. Kolejowa, Polna – g. 15.00

Wtorek, 3 stycznia:

  • ul. Strzelińska (od Wojsławic), Kwiatowa – g. 16.00
  • ul. Słowackiego (od orła), Ogrodowa – g. 16.00

Środa, 4 stycznia: 

  • ul. Piastowska (od dołu) – g. 15.00, z przerwą na Mszę św. o g. 18.00
  • ul. Przemysłowa, Podmiejska, Królowej Jadwigi – g. 15.00, z przerwą  na Mszę św. o g. 18.00                        

Czwartek, 5 stycznia:

  • ul. Słowiańska, pl. Mieszka I (od numeru 1) – g. 15.00
  • ul. Przedszkolna i Wiejska (od dołu) – g. 15.00