Ogłoszenia parafialne – 10 grudnia 2023

II niedziela Adwentu

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki, która jest dziś prowadzona w całej Polsce. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00. W tym tygodniu, w czwartek, ze względu na spowiedź w Piławie D. Msza św. o g. 18.30. We wtorek i czwartek Roraty.

W najbliższy wtorek zostali zaproszeni księża z dekanatu na spowiedź do naszej parafii. Godziny spowiedzi: 8.30 – 9.00 i 17.00 – 17.30.

W piątek i sobotę będziemy gościć w parafii ks. Stanisława Zająca – moderatora Odnowy Parafii. Spotkania katechetyczne w salce są zaplanowane w piątek o g. 19.00 i sobotę o g. 10.00. Zapraszamy serdecznie nie tylko członków Odnowy, ale również posłańców i wszelkie osoby pomagające w organizacji i przebiegu wydarzeń duszpasterskich związanych z Listem do Parafian.

W poniedziałek, 18 grudnia, chcielibyśmy udekorować kościół na Boże Narodzenie. Zapraszamy chętnych do pomocy na g. 8.00.

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. Na stoliku przed ławkami są w sprzedaży świece Caritas. Można też za symboliczną, drobną opłatą pobrać książeczki umieszczone na stoliku pomocne w przeżywaniu Adwentu.

Bóg zapłać za ofiary składane na cele parafialne do koszyków i skarbony.