Ogłoszenia parafialne – 10 maja 2020

5 niedziela wielkanocna.

Porządek Mszy Św.

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

O g. 17.30 nabożeństwo majowe.

Msze św. w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 18.00.

Inne ogłoszenia

W piątek obchodziliśmy uroczystość św. Stanisława, bpa i m., patrona Polski i naszej diecezji. Św. Stanisław był gorliwym pasterzem zabiegającym o dobro wszystkich wiernych. W r. 1079 zginął śmiercią męczeńską, zabity na rozkaz króla Bolesława Śmiałego, któremu wypominał jego nadużycia. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić święto św. Macieja, który został wybrany na apostoła na miejsce Judasza. Już niedługo, bo 18 maja będziemy obchodzić 100 r. urodzin św. Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada 13. dzień maja, wspomnienie dowolne NMP Fatimskiej i początek objawień w Fatimie. Ze względu na sytuację pandemiczną nie będzie w tym roku procesji fatimskich. W maju odprawiamy nabożeństwa ku czci NMP. Mile będzie natomiast widziana inicjatywa parafian, w jaki sposób poszczególne 13. dni miesiąca do października.

W czwartek, 14 V br., z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka i na prośbę Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, przypada dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii koronawirusa. Do tej modlitwy włączą się przedstawiciele innych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie epidemii i jej konsekwencji. 

W sobotę w czasie nabożeństwa majowego będziemy również wzywać orędownictwa św. Jana Pawła II z racji przypadającego 16. dnia miesiąca.

Ks. bp Marek – Ordynariusz Świdnicki ogłosił dekret o zasadach postępowania dla kapłanów i wiernych w czasie zagrożenia pandemicznego. Dekret jest dostępny pod tym adresem.

Wraz z dekretem Ks. Biskup wydał komunikat dotyczący uroczystości I Komunii Świętej i Sakramentu Bierzmowania. Przypomniał o konieczności udziału dzieci w katechezie szkolnej i parafialnej jako warunku przystąpienia do sakramentów. W chwili obecnej nie można organizować spotkań formacyjnych. Będzie to możliwe dopiero po powrocie dzieci i młodzieży do szkół. Terminy uroczystości Pierwszych Komunii Świętych w większych grupach należy przenieść na czas po ustaniu zagrożenia. Jest możliwość zorganizowania I Komunii Świętej w małych grupach lub indywidualnie w porozumieniu proboszcza, katechety i rodziców. Całość komunikatu jest opublikowana jest pod tym adresem.

W imieniu wspólnoty parafialnej dziękuję p. Dorocie Serwińskiej za ufundowanie kwiatów na ołtarzu i przy figurze Matki Bożej Fatimskiej. Dziękuję również anonimowej osobie za kwiaty z okazji święta 3 Maja.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczka w czasie Mszy św., za zeszłotygodniowe do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy i wpłacane na konto parafialne.