Ogłoszenia parafialne – 10 marca 2024

4 niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o g. 17.00. 

Dzisiaj w parafii gościmy przedstawicieli Odnowy z parafii Szydłowice i Lubsza z Archidiecezji Wrocławskiej. Nasi goście pomogą w liturgii na Mszy św. o g. 11.00. Po Sumie prosimy zainteresowane osoby o pozostanie w świątyni w celu posłuchania świadectwa o  działalności parafii i rozmowy. Po południu odwiedzą w domach wybrane rodziny.

Porządek liturgiczny na bieżący tydzień:

  • od poniedziałku do środy Msza św. o g. 7.00,
  • od czwartku do soboty Msza św. o g. 18.00,
  • w piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30.

W poniedziałek o g. 18.00 w salce katechetycznej zostanie wyświetlony kolejny odcinek filmu ewangelizującego The Chojen. Jest to głośny w świecie współczesny film o Jezusie z Nazaretu. Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka będzie miała miejsce w krużganku na zewnątrz kościoła od strony biblioteki 15 marca (piątek) od rana do g. 13.30. O tej godzinie przyjedzie samochód po odbiór elektrośmieci. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w najuboższych krajach świata. Ci z parafian, którzy nie mogą przynieść zużytego sprzętu, mogą ofiarować symboliczna cegiełkę wpłacając na konto Zgromadzenia Sióstr MB Loretańskiej. Informacje o n-rze konta i wykaz zbieranego sprzętu umieszczone są na ulotkach wyłożonych na stolikach w różnych częściach kościoła.

Z inicjatywy KEP w dniach od 16 do 24 marca br. będzie odprawiana nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Nasza parafia włączy się do nowenny po każdej Mszy św. Kto nie będzie w tym czasie w kościele, może to zrobić przez media społecznościowe #21:20 lub w tym czasie, czyli o g. 21.20 modlić się z Radiem Maryja.

Dziękujemy za ofiary do skarbonek składane w ramach tacy niedzielnej.