Ogłoszenia parafialne – 10 października 2021

28 niedziela zwykła. Dzisiaj różaniec o g. 17.00. 

Z okazji Dnia Papieskiego na stolikach przed ławkami wystawione są puszki  do których można wrzucić datki na Fundację Nowego Tysiąclecia. Uzbierane pieniądze będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży biednej i zdolnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa odprawiane są o g. 17.30. Po nabożeństwie Msza wieczorna.

W tym tygodniu przypada:
* w środę dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją o g. 17.00.
* w sobotę dzień upamiętniający rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W tym dniu różaniec będzie połączony z litanią do św. Jana Pawła II.
* również w sobotę przypada uroczystość św. Jadwigi Śl. Msza św. z uroczystości o g. 8.00.
* w niedzielę, 17 X, przypadają imieniny Ks. Biskupa Ignacego Deca – pierwszego Biskupa Świdnickiego. Polecajmy w modlitwach Drogiego nam Solenizanta.

W piątek 15 października po raz pierwszy w naszej diecezji odbędą się diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego.  O godzinie 12:00 przy kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Słowiańskiej w Świdnicy rozpocznie się  pochówek dzieci utraconych przekazanych ze świdnickiego szpitala. Natomiast o godz. 18:30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Świdnicy odprawiona zostanie Msza św. o Miłosierdzie Boże dla zmarłych dzieci i ich osieroconych rodzin. Niech udział w tych wydarzeniach będzie wyrazem naszej troski o tych, którzy doświadczyli straty dziecka w wyniku poronienia lub zaraz po urodzeniu.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach.