Ogłoszenia parafialne – 10 stycznia 2021

Niedziela Chrztu Pańskiego.

Kościół w liturgii wspomina Chrzest Pana Jezusa. Ten fakt niech stanie się dla nas okazją do uprzytomnienia sobie prawd związanych z przyjęciem chrztu. Przez chrzest sakramentalny (różny od chrztu pokuty przyjmowanego w ST), zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła i od tej pory jesteśmy odpowiedzialni za tworzenie tej wspólnoty.

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły (w kalendarzu świeckim – karnawał) i trwać będzie do wtorku przed Środą Popielcową, która w tym roku przypadnie 17 lutego.

Trwają Msze św. kolędowe w parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców następujących rejonów:

  • poniedziałek, 11 I ul. Wrocławska, Osiedle Podmiejskie;
  • wtorek, 12 I ul. Stary Plac, Batalionów Chłopskich, Gumińska;
  • środa, 13 I ul. Piastowska, Słowiańska, Przemysłowa, Podmiejska, Rycerska, Ratuszowa, Królowej Jadwigi;
  • czwartek, 14 I Rynek;
  • piątek, 15 I pl. Mieszka I, ul. Stroma, Podgórze, Krótka, Podwale, Okrzei, Przedszkolna, Wiejska, Wiosenna.

Msze św. będą odprawione o g. 18.00 w intencji parafian wymienionych w danym dniu. W czasie Mszy św. będzie możliwość poświęcenia przyniesionej w swoim zakresie wody, pobrania folderów z modlitwą rodzinną i obrazków kolędowych. Ewentualne ofiary zostaną przeznaczone na utrzymanie instytucji diecezjalnych, parafii i na stypendium dla kapłana.

Serdecznie dziękujemy za troskę w utrzymaniu parafii wyrażoną przez składkę do koszyków przy bocznych ołtarzach.