Ogłoszenia parafialne – 11 czerwca 2023

10. niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30.

Składamy serdeczne podziękowanie wiernym za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy rodzinie, która dostarczyła zielone gałęzie do przystrojenia ołtarzy, rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za przygotowanie ołtarzy, strażakom za III ołtarz i pomoc w procesji, Paniom z Róż Różańcowych za IV ołtarz i uczestniczenie w procesji z zapalonymi świeczkami, dzieciom za sypanie kwiatów, panom za niesienie krzyża i chorągwi, organiście, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy mieli udział w przebiegu procesji. Cieszymy się, ze nasi wierni parafianie i goście przybyli licznie na procesję i byli zaangażowani w śpiew i modlitwy.

We wtorek będziemy obchodzić 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie, bez wychodzenia na zewnątrz, o g. 20.00. 

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane są o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

W najbliższy piątek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. 

Dziękujemy za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach i do skarbony przy stoliku z prasą na działalność parafii. 

W niedzielę, 10 IX br. w Markowej k. Łańcuta odbędzie się beatyfikacja Rodziny Ulmów. W związku z tym wydarzeniem organizowany jest wyjazd diecezjalny autokarem w sobotę, 9 IX ze Świdnicy z nawiedzeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II w Krakowie. Nocleg z obiadokolacją i śniadaniem w Rakszawie k. Łańcuta, udział we Mszy św. beatyfikacyjnej w niedzielę oraz powrót do Świdnicy. Koszt wyjazdu (autokar, nocleg, wyżywienie): 250 zł. Ilość miejsc jest ograniczona, w związku z tym z każdego dekanatu mogą jechać dwie osoby (najlepiej małżeństwo). Osoby chętne proszę o zgłoszenie w tym tygodniu.

Zespół Koordynacyjny Odnowy Parafii organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Krzeszowie. Wyjazd w sobotę, 1 lipca, o g. 6.30; powrót ok. g. 20.00. Koszt pielgrzymki 55.00 zł płatne przy zapisach. W cenie mamy zamówionego przewodnika po Sanktuarium. Dziękujemy p. Burmistrzowi za odpłatne udostępnienie autobusu na wyjazd. Zapisy przyjmuje osoba dyżurująca przy stoliku obok wyjścia z kościoła.