Ogłoszenia parafialne – 11 kwietnia 2021

2. niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.

„Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”. W dniu dzisiejszym (11.04) o g. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, zostanie odprawione nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W Kościele rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”.  W tym czasie była organizowana zbiórka na działalność Caritas. W tym roku zbiórka została przełożona na późniejszy czas.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00, w najbliższą sobotę będzie tylko Msza św. rano o g. 8.00. 15 minut przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.

W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

Decyzją Sejmu RP z 22 II 2019 r.  dzień 14 kwietnia został ustanowiony jako Święto Chrztu Polski. Data nawiązuje do chrztu władcy Polan, który zgodnie z tradycją odbył się najpewniej w Wielką Sobotę 966 r. Uznając to wydarzenie za najważniejsze w historii ojczyzny i Kościoła, zostanie ono podkreślone przez umieszczenie flagi państwowej i watykańskiej wewnątrz świątyni.

W przyszłą niedzielę (18 kwietnia) obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz V. Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

W związku z sytuacją covidową pamiętajmy o utrzymaniu dystansu w świątyni (1 osoba na 20 m2), zachowaniu odległości minimum 2 metry między sobą i noszeniu maseczki ochronnej. Maseczkę zdejmujemy tylko do przyjęcia Komunii św. Z obowiązku noszenia maseczki zwolniony jest duchowny sprawujący czynności liturgiczne. Przy koszykach na tacę są wyłożone maseczki do bezpłatnego pobrania.

Serdecznie dziękujemy za ofiarność wyrażoną w składkach na tacę niedzielną.

Na stolikach wyłożone są bezpłatne egzemplarze książeczki z przesłaniem i nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.  Można też wspomóc chrześcijan w Ziemi Świętej poprzez nabycie upominków.

Słowo Przewodniczącego Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Miłosierdzia

Zapowiedzi przedślubne 11-25 kwietnia 2021

  • Rafał Szczepański – wcześniej zam. w Niemczy, a obecnie w Dzierżoniowie
  • Klaudia Julia Leszczyńska – wcześniej zam. w Niemczy, a obecnie w Dzierżoniowie

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.