Ogłoszenia parafialne – 11 lutego 2024

6. niedziela zwykła. 

Dzisiejsza niedziela jest ostatnia przed Wielkim Postem. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W środę rozpoczynamy Wielki Post.

Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta oraz wstrzymanie się od potraw mięsnych). Ilościowe spożywanie pokarmu jest dla osób od 18. do rozpoczęcia 60 r. życia. Jakościowe, czyli wstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych, tak w dni postu ścisłego jak i w każdy piątek za wyjątkiem uroczystości,  od 14 roku do końca życia (por. KPK kan.1252). Przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymanie się od zabaw.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • w poniedziałek, wtorek i czwartek Msza św. o g. 7.00;
  • w środę (Popielec) Msze św. o g. 8.00 i 18.00;
  • w piątek i sobotę Msza św. o g. 18.00.

W związku z Apelem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie, decyzją bp. Marka Mendyka, diecezja świdnicka przyłączy się do zaplanowanej na Środę Popielcową (14 II br.) zbiórki pieniężnej na rzecz potrzebujących Ukraińców, w tym także przebywających na terenie diecezji. Puszka na datki będzie wystawiona na stoliku przed ławkami.

W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana o g. 17.30, a w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o g. 17.00.

Przeżyjmy Wielki Post jako czas poszukiwania i odnowienia relacji z kochającym nas Bogiem. Post, jałmużna i modlitwa są narzędziami, które mają nam w tym pomóc.

W naszym dekanacie rozpoczną się nauki przedślubne od soboty 24 lutego Mszą św. w Piławie G.

Bóg zapłać za składki na składane do specjalnych skarbonek. Na stolikach wyłożone są, do bezpłatnego pobrania, foldery z modlitwami Polaków za Ojczyznę.