Ogłoszenia parafialne – 11 października 2020

28 niedziela zwykła.

Dzisiaj (Niedziela 11.10.2020) różaniec o g. 17.00.

Z okazji Dnia Papieskiego na stolikach przed ławkami wystawione sąpuszki  do których można wrzucić datki na Fundację Nowego Tysiąclecia. Uzbierane pieniądze będą przeznaczone na stypendia dla młodzieży biednej i zdolnej. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa odprawiane są o g. 17.30 ( za wyjątkiem wtorku), a później Msza wieczorna.

Jutro spotkanie formacyjne Ruchu Odnowy Parafii w salce katechetycznej o g. 18.30. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału i zaangażowania na rzecz parafii.

W tym tygodniu przypada:

  • we wtorek dzień fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo z procesją o g. 17.00. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania za deklaracje niesienia figury Matki Bożej.
  • w piątek dzień upamiętniający rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W tym dniu różaniec będzie połączony z litanią do św. Jana Pawła II.
  • w piątek uroczystość św. Jadwigi Śl. W tym dniu w metropolii wrocławskiej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Gilowie odpust o g. 17.00.
  • w sobotę, z racji wspomnienia św. Ignacego Antiocheńskiego przypadają imieniny Ks. Biskupa Ignacego Deca – pierwszego Biskupa Świdnickiego. Msza św. imieninowa zostanie odprawiona w Katedrze Świdnickiej w czwartek o g. 12.00. Polecajmy w modlitwach Drogiego nam Solenizanta.

W następną niedzielę będziemy obchodzić niedzielę misyjną. Poprzez ofiary na tacę wspomożemy misyjną działalność Kościoła.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach.

Wydarzenia w tygodniu po następnej niedzieli: W poniedziałek, 19.10 o g. 19.00 spotkanie w salce katechetycznej z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W piątek, 23.10 przed kościołem odbędzie się zbiórka elektrośmieci z przeznaczeniem na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii.