Ogłoszenia parafialne – 12 czerwca 2022

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ o g. 17.30.

W parafii przeżywamy wydarzenie „Spotkanie daje radość”. Cieszymy się, ze podczas Mszy św. w geście zauważenia drugiego człowieka i słowach: Dziękuję Ci, że jesteś”, mogliśmy wyrazić szczęście przebywania ze sobą.

Na Mszy św. o g. 11.00 dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. we wrześniu 2021 r. obchodzą rocznicę I Komunii św.

W poniedziałek i we wtorek o g. 16.00 przed kościołem odbędzie się próba dla dzieci, które wezmą udział w procesji Bożego Ciała. Na próbę zapraszamy zarówno dziewczynki jak i chłopców.

W poniedziałek przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o g. 20.00. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przystrojenie i niesienie figury Matki Bożej.

We wtorek o g. 19.00 zapraszam do salki katechetycznej Parafialny Zespół Koordynacyjny Odnowy Parafii, Zespół Redakcyjny i Posłańców na podsumowanie wydarzenia.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane wg porządku:

• we wszystkie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.
  • czwartek – Boże Ciało – porządek Mszy św. niedzielny.
  • piątek, sobota – po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ z procesją eucharystyczną.

W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Udekorujmy okna naszych mieszkań emblematami eucharystycznymi, aby pokazać swoje umiłowanie i przywiązanie do Jezusa. W parafii będą odprawione Msze św.: o g. 8.00, 11.00 i 18.00. Boże Ciało jest świętem obowiązkowym.

Po Mszy św. o g. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna. Dziękujemy za postawienie ołtarzy następującym grupom:

• I ołtarz – rodzice dzieci pierwszokomunijnych,
  • II ołtarz – strażacy z OSP Niemcza,
  • III ołtarz – rodzice dzieci rocznicowych;
  • IV ołtarz – Róże Różańcowe.

Dodatkowo zapraszamy osoby, które chciałyby nieść w procesji krzyż i chorągwie. Dziękujemy za przywiezienie gałęzi brzozowych na procesję.

Zapraszam do licznego uczestniczenia we Mszy św. o g. 11.00, procesji i oktawie Bożego Ciała jako wyraz naszego uwielbienia Boga w obecności eucharystycznej.

Prasa katolicka. Na stoliku jest wyłożony okolicznościowy numer Gościa Niedzielnego poświęcony tajemnicy eucharystycznej.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków ustawionych przy bocznych ołtarzach.