Ogłoszenia parafialne – 12 grudnia 2021

III niedziela Adwentu. Dzisiaj po Mszy św. o g. 11.00 będzie miało miejsce poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

Jutro, w rocznicę stanu wojennego w Polsce, włączmy się w akcję społeczną zainicjowaną przez Instytut Pamięci Narodowej kilka lat temu „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja  nawiązuje do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Reagana, prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński powiedział, że „Zapalenie w oknach 13 grudnia o godz. 19.30 symbolicznych świec ma upamiętniać wszystkich tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić Ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych. Zapalając światło wolności dajemy świadectwo wdzięczności wobec osób i ich rodzin, które nie zawahały się cierpieć i znosić represje w imię podstawowych praw jednostki”. Podkreślmy również w naszych rodzinach pamięć o ofiarach stanu wojennego przez zapalenie świec i wystawienie w oknach mieszkań.

16 grudnia (czwartek) po Mszy św. będzie odmówiona litania do św. Jana Pawła II.

Od piątku, 17 XII, rozpoczynamy w liturgii okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W piątek przygotowanie do Bierzmowania; o g. 16.00 dla klas VIII, o g. 19.00 dla młodzieży z klas starszych.

W związku z brakiem rekolekcji parafialnych i zorganizowaną spowiedzią wiernych, proszę o korzystanie z Sakramentu Pokuty przez cały czas Adwentu przed Mszą św. (od. g. 17.45).

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach jako pomoc w utrzymaniu kościoła parafialnego. 

Na stoliku przed ławkami wyłożone są opłatki wigilijne i świece Caritas.

Zapraszamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.

W związku z epidemią koronawirusa i dużą liczba zachorowań na Covid – 19, proszę stosować się do zaleceń sanitarnych. Na stolikach są dostępne maseczki dla osób, które przez zapomnienie, nie wzięły ich ze sobą.