Ogłoszenia parafialne – 12 kwietnia 2020

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.  

Porządek Mszy Św.

I dzień Świąt: g. 6.00, 9.30, 11.00 i 18.00.

II dzień Świąt: g. 8.00, 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Oktawa Wielkiej Nocy: Msze św. w oktawie Wielkanocy będą odprawiane o g. 18.00.  

W sobotę o g. 8.00 Msza św. na zakończenie oktawy Wielkanocy, a o g. 18.00 Msza św. niedzielna.

Inne ogłoszenia

W czasie Świąt wyrażamy w życzeniach pragnienie bliskości z Jezusem, który daje nam nowe życie jako owoc męki, śmierci i zmartwychwstania. Mimo, że spędzimy je sami, łącząc się z najbliższymi poprzez środki komunikacji elektronicznej, miejmy w sercach radość i nadzieję.

„Bóg zapłać !” wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła i przeżyciu Triduum paschalnego i Świąt Wielkanocnych. W tym roku Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne obchodzimy w bardzo odmiennych warunkach i przy ograniczonej liczbie wiernych w kościele. Cieszymy się, ze mamy możliwość duchowej łączności ze sprawującymi liturgię poprzez środki masowego przekazu. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się, abyśmy jak najlepiej mogli przeżyć tegoroczne Święta Paschalne. Szczególne podziękowanie składam osobom, które w tym roku pomogły ustawić Grób Pański, a przez cały rok każdego dnia troszczą się o nasza świątynię. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy złożyli pieniądze na dekorację Bożego Grobu i Ołtarza. Dziękujemy Państwu Marioli i Piotrowi Denegom za piękne kompozycje kwiatowe przygotowane za zebrane środki, których było tak dużo, że pozostała część została przeznaczona na utrzymanie i funkcjonowanie wspólnoty parafialnej. Wyrazy podziękowania za jałmużnę na rzecz biednych z racji zakupienia świec Caritas i złożenia pieniędzy do specjalnie przygotowanej puszki. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi !

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę (oprócz Mszy wieczornej). Tego dnia, jak co roku, w kościołach naszej Archidiecezji, składamy ofiarę na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu i WSD w Świdnicy. W ramach homilii zostanie odczytany stosowny list.

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Kościele Powszechnym trwa  nowenna do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do II Niedzieli Wielkanocnej. Włączmy się do tej nowenny w swoich osobistych modlitwach.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.

W parafii zostaje wstrzymana zbiórka nakrętek aż do odwołania, tzn. do czasu odbierania nakrętek przez Hospicjum Domowe Dla Dzieci we Wrocławiu. O fakcie tym parafianie będą poinformowani.