Ogłoszenia parafialne – 12 lipca 2020

15 niedziela zwykła.

Porządek Mszy Św.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane wg następującego porządku: Codziennie Msza św. o g. 18.00. W środę przed Mszą św. Nowenna do MBNP, w piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek przypada 13.dzień miesiąca. Po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do MB Fatimskiej połączonej z procesją wokół kościoła. Dziękujemy paniom z Róż Różańcowych za zgłoszona chęć niesienia figury podczas procesji. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny, nie wystawiamy księgi intencji modlitewnych na nabożeństwo. Jeżeli ktoś chciałby złożyć prośbę, proszę o proszę o dostarczenie na kartce do zakrystii przed Mszą św.

W czwartek,  w 16. dzień miesiąca, po Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Do szkatułki umieszczonej przy relikwiach świętego papieża można składać prośby i dziękczynienia.

Inne ogłoszenia

W następną niedzielę, w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, po Mszach św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów oraz przy okazji zbiórka pieniędzy na działalność Miva Polska – organizacji wspierającej działalność misjonarzy polskich poprzez zaopatrzenie ich w środki transportu. 

Trwają wakacje. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie też i świątyń. W każdej z nich spotkamy Zbawiciela. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli. To główny dzień w tygodniu celebracji Eucharystii, ponieważ jest to dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Niedziela jest dniem zgromadzenia liturgicznego, dniem rodziny chrześcijańskiej, dniem radości i odpoczynku po całotygodniowej pracy, jest podstawą i rdzeniem całego roku liturgicznego (KKK 1193).

Trwa remont katedry świdnickiej. Oprócz pieniędzy otrzymanych z Unii Europejskiej potrzebny jest wkład własny sięgający kwoty kilku milionów złotych. Parafia otrzymała, dzięki inicjatywie Fundacji św. Stanisława cegiełki wspomagające remont w postaci elegancko zapakowanych w kartoniku cukierków typu krówka. Cena minimalna cegiełki wynosi 20 zł. Cegiełki są wyłożone na stoliku przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel. Informacje o remoncie są umieszczone na stronie Diecezji Świdnickiej.