Ogłoszenia parafialne – 12 marca 2023

3. niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o g. 17.00.

Msze św. w tygodniu będą odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem wtorku. We wtorek Msza św. o g. 8.00.

W najbliższy poniedziałek i środę o g. 16.00 w salce katechetycznej będą odbywać się zajęcia przygotowujące do sakramentu Bierzmowania. Młodzież od kl. VI SP może wybrać dogodny dla siebie dzień: poniedziałek lub piątek. Zajęcia będą miały miejsce 1 raz w miesiącu – w trzecim tygodniu miesiąca.

W piątek i sobotę przypada akcja modlitewna z inicjatywy papieża Franciszka „24 godziny dla Pana”. Parafia włączy się w czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w najbliższy piątek w godzinach 18.30 – 21.00. Na czuwanie zostali zaproszeni też wierni z naszego dekanatu. Biskup Diecezjalny zaapelował, aby indywidualnej adoracji w tym czasie towarzyszyła modlitwa o pokój.

W tym dniu zostaje ustalony następujący porządek:

  • g. 17.30 Droga Krzyżowa;
  • g. 18.00 Msza św.
  • g. 18.30 – 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Od następnej niedzieli w parafii będą głoszone rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu i uczestniczenie w tych świętych ćwiczeniach duchowych.

Dziękujemy odpowiedzialnym za przygotowanie liturgii wydarzenia parafialnego pt. „Pojednanie”, jakie będzie przeżywane w następną niedzielę.

Wielu z nas podejmuje w Wielkim Poście wyrzeczenia i różne postanowienia sprzyjające nawróceniu. Przy relikwiach św. Jana Pawła II wystawiona jest skarbona do której można wrzucić w ramach jałmużny wielkopostnej ofiarę przeznaczoną na dzieła miłosierdzia będące pod zarządem Biskupa Diecezjalnego.

Oświadczenie dot. Kard. Karola Wojtyły