Ogłoszenia parafialne – 12 września 2021

24. niedziela zwykła.

W Kościele trwa Kongres Eucharystyczny w Budapeszcie i związana z tym wydarzeniem pielgrzymka papieska. W Polsce jest to długo wyczekiwany dzień beatyfikacji Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

W parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. Cieszymy się radością dzieci komunijnych i będziemy im towarzyszyć jeszcze przez Biały Tydzień do piątku włącznie. Składamy podziękowanie rodzicom za przygotowanie kościoła i dar dla parafii w postaci kapy i ornatu. Gratulujemy zaangażowania w całorocznym przygotowaniu dzieci, udział w próbach i pięknego wystroju kościoła na dzisiejszą uroczystość.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa św. Józefa”. Trwajmy w tym tygodniu na modlitwie w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

Jutro przypada dzień fatimski. Nabożeństwo z procesją bezpośrednio po Mszy św. z udziałem dzieci komunijnych. Dziękujemy rodzicom za przybranie figury Matki Bożej i deklarację niesienia podczas procesji. Na stoliku, przy koszyku na tacę, wyłożona jest księga do wpisania intencji na nabożeństwo fatimskie.

W tym tygodniu, we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę święto św. Stanisława Kostki. W czwartek, 16. dnia miesiąca – po Mszy św. odmówimy litanię do św. Jana Pawła II. Intencje do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach Świętego.

Cieszymy się, że po długiej przerwie pandemicznej możemy znowu gościć w parafii x. Stanisława Zająca zajmującego się nową ewangelizacją na terenie wspólnot parafialnych. Zapraszamy na spotkania do salki katechetycznej w poniedziałek o g. 16.00, we wtorek i środę o g. 19.00. 

W niedzielę, 19 września, dzieci będą świętować rocznicę I Komunii św. Próby w tym tygodniu we wtorek i środę o g. 15.00 i w czwartek o g. 16.00. Spowiedź dla członków rodzin w piątek i sobotę o g. 17.00. Spowiedź dzieci rocznicowych – w sobotę o g. 9.00.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach na potrzeby wspólnoty parafialnej. 

Siostry Klaryski w Ząbkowicach Śl. zapraszają dziewczęta na rekolekcje pt. „Cała jesteś piękna Maryjo” w dniach 25 – 27 IX br. Szczegóły umieszczone są na plakacie w przedsionku kościoła.

Diecezja Świdnicka zaprasza na IX Ogólnopolski Kongres Małżeństw pod hasłem „My i inni. Małżeństwo we współczesnym świecie” w dniach 1 – 3 X 2021 r. Sposób rejestracji podany jest na stronie diecezji.