Ogłoszenia parafialne – 13 czerwca 2021

11. niedziela zwykła. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o g. 17.30. O g. 20.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła. Bóg zapłać fundatorce kwiatów do przystrojenia figury Matki Bożej i Paniom z Kół Różańcowych za niesienie figury.

Na stoliku przed ławkami wyłożona jest księga do wpisywania intencji na nabożeństwo fatimskie.

W ciągu tygodnia Msza św. o g. 18.00. Nabożeństwo ku czci NSPJ o g. 18.30.

Po długiej przerwie pandemicznej wracamy do przygotowania młodzieży do Bierzmowania. Spotkanie w salce katechetycznej dla kl. VII i VIII SP w czwartek o g. 16.00. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszam w piątek na g. 19.00.

Od niedzieli, 20 czerwca, przestaje obowiązywać w całej Polsce dyspensa od uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią z obowiązującą dyspensą.

Na wyłożonym na stoliku w ubiegłą niedzielę projekcie przeniesienia Dnia Ojca na 19 marca podpisało się 21 osób. Pod projektem „Stop LGBT” natomiast podpisały się 24 osoby.

Pojawiła się inicjatywa zbierania tacy podczas Mszy św. w tradycyjny sposób chodząc między ławkami, co ma głębszy sens pastoralny. W chwili obecnej jest to niemożliwe ze względu na braki personalne, ale gdy zgłoszą się panowie, którzy zadeklarują się systematycznie chodzić o określonych godzinach Mszy św. z tacą, możemy do tej praktyki powrócić. Na razie jesteśmy głęboko wdzięczni za ofiarowane do koszyków składki, dzięki którym funkcjonuje wspólnota parafialna.