Ogłoszenia parafialne – 13 grudnia 2020

III niedziela Adwentu. 

Dzisiaj, w rocznicę stanu wojennego w Polsce, Diecezja Świdnicka włącza się w akcję społeczną zainicjowaną przez Instytut Pamięci Narodowej kilka lat temu „Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja  nawiązuje do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Reagana, prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 roku w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur G. Miziński powiedział, że „Zapalenie w oknach 13 grudnia o godz. 19.30 symbolicznych świec ma upamiętniać wszystkich tych, którzy w czasie stanu wojennego stracili życie, utracili pracę lub musieli opuścić Ojczyznę w wyniku przeciwstawiania się brutalnym działaniom władz komunistycznych. Zapalając światło wolności dajemy świadectwo wdzięczności wobec osób i ich rodzin, które nie zawahały się cierpieć i znosić represje w imię podstawowych praw jednostki”. Podkreślmy również w naszych rodzinach pamięć o ofiarach stanu wojennego przez zapalenie świec i wystawienie w oknach mieszkań.

W trzecim tygodniu Adwentu przypadają Kwartalne dni o życie chrześcijańskie rodzin. W wezwaniach modlitwy powszechnej będzie dodane stosowne wezwanie.

16 grudnia (środa) po Mszy św. będzie odmówiona litania do św. Jana Pawła II.

Od czwartku, 17 XII, rozpoczynamy w liturgii okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

W najbliższych dniach Mszę św. Roratnią odprawimy we wtorek i czwartek.

W tym roku w parafii „adwentową wędrówkę” przeżywamy na pogłębianiu problematyki związanej z hasłem duszpasterskim roku „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

W związku z brakiem rekolekcji parafialnych i zorganizowaną spowiedzią wiernych, proszę o korzystanie z Sakramentu Pokuty przez cały czas Adwentu przed Mszą św. (od. g. 17.45).

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków przy bocznych ołtarzach jako pomoc w utrzymaniu kościoła parafialnego. 

Na stoliku przed ławkami wyłożone są opłatki wigilijne i świece Caritas.

Zapraszamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.