Ogłoszenia parafialne – 13 listopada 2022

33. niedziela zwykła. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspomagamy Ludność Ukrainy. Można to uczynić poprzez datki złożone do puszki na stoliku przed ławkami. Oto LINK do strony promującej dzisiejszą akcję pomocy ze wskazaniem innej formy przesłania pomocy finansowej.

Porządek Mszy św.

• W dni powszednie Msze św. o g. 18.00
  • W środę nabożeństwo do MBNP
  • W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

We wtorek o g. 18.30 w salce katechetycznej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Został zakończony kolejny etap remontu kościoła św. Wojciecha. Było to oczyszczenie, konserwacja i malowanie belek, stropu i balustrady. Odbiór prac przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków odbył się w czwartek, 10 XI br. Koszt prac wyniósł 94 853, 89 zł, z czego otrzymaliśmy dotację ze Starostwa Powiatowego w wysokości 50 000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie budowlanej p. Piotra Kuśmierka za wykonanie prac, p. Krzysztofowi Kuśmierkowi za doradztwo i pomoc, p. Risto Projkowskiemu za bezinteresowne kierowanie pracami, p. Annie Kościów z pracowni konserwatorskiej ze Świdnicy pod której nadzorem odbywały się prace. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wpłacone pieniądze na remont kościoła. Na rachunku bankowym kościoła św. Wojciecha pozostało 37 492, 70 zł. W najbliższych planach, w ramach wydanego pozwolenia chcemy kontynuować prace przy elementach drewnianych (wykonanie drzwi i okna do zakrystii, remont drzwi wejściowych do kościoła), a następnie zająć się malaturą wewnętrzna kościoła. Prosimy o pomoc! W następną niedzielę zostanie wystawiona szkatuła, do której będzie można złożyć ofiarę na remont. Na stronie internetowej parafii jest podany numer rachunku parafii, na który można wpłacać pieniądze. Bylibyśmy wdzięczni, gdyby znalazła się osoba służąca pomocą w napisaniu wniosków o dotacje. Już dzisiaj składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień Uroczystość Jezusa Króla Wszechświata. Będzie to niedziela kończąca rok liturgiczny. Podziękujmy Panu Bogu w osobistej modlitwie za wszystkie łaski i odpusty uzyskane w tym roku.

Bóg zapłać za ofiary wspomagające funkcjonowanie parafii składane do koszyków przy bocznych ołtarzach.

W tym tygodniu rozpoczynają się rekolekcje diecezjalne. Chętnych odsyłamy do strony diecezjalnej.