Ogłoszenia parafialne – 13 marca 2022

2 niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj (niedziela) o g. 17.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

Dzisiejsza niedziela „Ad gentes” jest przeżywana jako dzień modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Na stoliku przed ławkami wystawiona jest puszka na datki wspomagające dzieła misyjne.

Za dwa tygodnie w parafii rozpoczną się  rekolekcje wielkopostne. Prowadzącym będzie ks. Klaudiusz z Oleśnicy.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • We wszystkie dni tygodnia Msza św. o g. 18.00,
  • W środę Nowenna do MBNP, 
  • W piątek o g. 17.30 Droga Krzyżowa.

W piątek o g. 19.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania.

W następną niedzielę będziemy gościć ks. Stanisława z diecezji lubelskiej. Ks. Stanisław prowadzi warsztaty służące odnowie parafii. Na obecnym etapie formacji będziemy poszukiwali wśród mieszkańców naszego miasta współpracowników. Wszystkim nam zależy na ożywieniu życia religijnego, nie odmawiajmy więc, gdy osoby zaangażowane zwrócą się o pomoc. 

W sobotę, 26 marca, w Piławie Górnej Mszą św. o g. 17.00 rozpocznie się dekanalny kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać będą się w soboty i w niedziele w domu katechetycznym parafii św. Marcina w Piławie G.

Cieszymy się, ze możemy gościć obywateli z Ukrainy. Otoczmy ich życzliwością i zrozumieniem. W Ośrodku Pomocy Społecznej można składać żywność o przedłużonym terminie ważności, środki higieniczne i pampersy. Do szkoły można dostarczyć poprzez dzieci szkolne kolorowe ręczniki, sportową odzież typu bluzy, spodnie dresowe, buty.