Ogłoszenia parafialne – 13 września 2020

24. niedziela zwykła.

Ogłoszenia

O g. 17.00 będzie odprawione nabożeństwo fatimskie, na które serdecznie zapraszamy. Dziękujemy małżeństwom, które dzisiaj poprowadzą różaniec i poniosą w procesji figurę Matki Bożej.

W parafii  przeżywamy uroczystość I Komunii św. 19. dzieci z klasy IV i V SP. Cieszymy się radością dzieci komunijnych i będziemy im towarzyszyć jeszcze przez Biały Tydzień do piątku włącznie. Składamy podziękowanie rodzicom za przygotowanie kościoła i dar dla parafii w postaci ofiarowanych pieniędzy na zakup nowych świec ołtarzowych.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujmy więzi!” Jest to okazja do zwrócenia uwagi na wybór wartości w naszym życiu osobistym.

W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w piątek święto św. Stanisława Kostki. W środę, 16. dnia miesiąca, po Mszy św. odmówimy litanie do św. Jana Pawła II. Intencje do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II można wrzucać do skrzynki umieszczonej przy relikwiach Świętego.

W piątek, w dzień patronalny dzieci i młodzieży zainaugurujemy w parafii przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania. Zapraszam na Mszę św. szczególnie dzieci i rodziców dzieci z kl. III, VII i VIII SP oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych z rodzicami. W czasie Mszy św. zostaną podane informacje dotyczące harmonogramu przygotowań. 

Cieszymy się, że po długiej przerwie pandemicznej możemy znowu gościć w parafii x. Stanisława Zająca zajmującego się nowa ewangelizacją na terenie wspólnot parafialnych. Ks. Stanisław pozdrawia wszystkich parafian i zaprasza dotychczasowych uczestników na spotkanie do salki katechetycznej w najbliższą sobotę i niedzielę o g. 16.00 oraz w poniedziałek po Mszy św. Mile widziane są również osoby nowe.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00. 

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczków umieszczonych przy bocznych ołtarzach na utrzymanie kościoła parafialnego.