Ogłoszenia parafialne – 14 czerwca 2020

11. niedziela zwykła.

Porządek Mszy Św.

Dzisiaj (14 czerwca) nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o g. 17.30.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane będą o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe (do czwartku połączone z procesją) . 

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Inne ogłoszenia

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ze względu na wymowę uroczystości chwalebnym czynem jest w tym dniu dobrowolne powstrzymanie się od potraw mięsnych lub inna forma wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nie jest to nakaz, gdyż dzień uroczystości kościelnych jest pozbawiony charakteru pokutnego. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które miały wkład w przygotowanie i właściwy przebieg procesji Bożego Ciała. Jesteśmy wdzięczni również za dobrowolne pozostanie po uroczystości w celu zdemontowania ołtarzy i zabezpieczenia wystroju.

Cieszymy się, że jako wspólnota parafialna, po zakończeniu dyspensy biskupiej od uczestniczenia we Mszy św. i zdjęciu limitu wiernych w kościele, możemy przeżywać obecność Pana Boga przychodzącego w liturgii.

Cieszymy się, że jako wspólnota parafialna, po zakończeniu dyspensy biskupiej od uczestniczenia we Mszy św. i zdjęciu limitu wiernych w kościele, możemy przeżywać obecność Pana Boga przychodzącego w liturgii.

W tym tygodniu ósmoklasiści będą zdawać pisemne egzaminy. Otoczmy ich modlitwami i życzliwością. Pamiętamy również o maturzystach zdających egzaminy dojrzałości do 29 czerwca br. Wspieramy modlitwą dzieci i młodzież w ostatnich dwóch tygodniach roku szkolnego.