Ogłoszenia parafialne – 14 lutego

6. niedziela zwykła.

Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00. W środę dodatkowo będzie odprawiona Msza św. o g. 9.00. 

Od środy rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przykazanie kościelne podkreśla, ze jest to czas powstrzymania się od udziału w zabawach. Przez cały rok obowiązuje nas zachowywanie nakazanych postów i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Trzeba tu przypomnieć praktykę postu eucharystycznego, czyli powstrzymanie się od jedzenia i picia (za wyjątkiem wody) na czas jednej godziny przed przyjęciem Komunii św. W każdy piątek roku (oprócz uroczystości kościelnych) obowiązuje katolika wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jako wyrażenie postawy pokutnej w dniu śmierci Pana Jezusa na krzyżu za nasze grzechy. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek jest nakazany post ścisły polegający na wstrzemięźliwości mięsnej i ograniczeniu posiłków do trzech, w tym jeden do syta i post.

W piątki Wielkiego Postu o g. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. W niedziele wielkopostne o g. 17.00 będziemy odprawiać Gorzkie Żale.

W tegorocznym Wielkim Poście pojawiło się wiele inicjatyw duszpasterskich:

  • Duszpasterstwo  Rodzin Diecezji Świdnickiej oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie „960 godzin dla rodzin”. Krucjata polega na trwaniu  przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę w nieustannym czuwaniu, otaczając modlitwą małżeństwa i rodziny, nie tylko naszej diecezji, ale całej Polski i świata. Dzieło polega na sztafetowej modlitwie zza wstawiennictwem św. Józefa od Środy Popielcowej (17 II, godz. 12.00) do Niedzieli Palmowej (28 III, godz. 12.00). Nieustanna modlitwa będzie trwać 40 dni, czyli 960 godzin. Można włączyć się w modlitwę poprzez formularz umieszczony na stronie Diecezji Świdnickiej lub telefon podany na stronie.
  • Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają do udziału w rekolekcjach „Józef 33”. Rekolekcje odbędą się on-line od 15 lutego 18 marca o 20:30 na Facebookowym profilu (https://www.facebook.com/rekolekcjeJozef33/ ) .  
  • Redakcja Audycji Katolickich wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu wiernych, przygotowuje cykl spotkań rekolekcyjnych wielkopostnych dla trzech grup: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rekolekcje emitowane będą w TVP3 w następujących terminach i porach: 
    1. Rekolekcje dla dzieci 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 9:30, TVP3; 
    2. Rekolekcje dla młodzieży 22-24 marca (poniedziałek-środa), godz. 12:30, TVP3;
    3. Rekolekcje dla dorosłych 26-28 marca (piątek-niedziela), godz. 20:30, TVP3.
  • W parafii rozprowadzane są książeczki „40 dni z Bogiem. Pomocnik wielkopostny”. Książeczki wyłożone są na stoliku z prasą. Cena 1 egzemplarza 4 zł.

Bóg zapłać za składki na tacę umieszczane w koszyczkach przy bocznych ołtarzach.