Ogłoszenia parafialne – 14 marca 2021

4 niedziela Wielkiego Postu.

Dziś (14.03) Gorzkie Żale o g. 17.00. 

W dni powszednie, za wyjątkiem środy, Msze św. odprawiane będą o g. 18.00, w najbliższą środę o g. 8.00. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30. Codziennie po Mszy św. modlimy się o ustanie pandemii koronawirusa Suplikacjami „Święty Boże…”.

W piątek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z racji trwającego Roku Świętego Józefa i z okazji rozpoczynającego się w tym dniu Roku Rodziny, Msza św. będzie odprawiona z kazaniem okolicznosciowym. Po Mszy św. odnowimy akt zawierzenia św. Józefowi. Mimo uroczystego charakteru dnia, nie jest to święto nakazane w wymienionych świętach w Katechizmie Kościoła Katolickiego. Zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św., choć nie ma w tym dniu takiego obowiązku pod sankcją grzechu. W uroczystość św. Józefa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Roku Świętego Józefa Biskup Świdnicki wyznaczył kościoły na terenie diecezji, w których można zyskać łaskę odpustu zupełnego. Wykaz kościołów i warunki odpustu są umieszczone na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej.

Bóg zapłać za udział w rekolekcjach parafialnych i za wsparcie finansowe dzieł prowadzonych przez Zgromadzenie Księży Klaretynów.

Okazja do spowiedzi w naszej parafii jest codziennie 15 minut przed Mszą św., w tym tygodniu oprócz środy i piątku.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków w ramach tacy niedzielnej. Dzisiaj, koło koszyków są wyłożone bezpłatne egzemplarze czasopisma „W Akcji” , książki o św. Józefie i foldery z modlitwami do św. Józefa.

Na osobnym stoliku przed ławkami można kupić świece paschalne Caritas w cenie 5 zł.

Zapowiedzi przedślubne (14 – 28. 03. 2021 r.)

I para narzeczeńska:

  • Piotr Adam Zygadło – zam. w Niemczy
  • Izabela Klaudia Kołodziejska – zam. w Niemczy

II para narzeczeńska:

  • Patryk Grabowski – zam. w Niemczy
  • Joanna Agnieszka Jędrzejczyk – zam. w Niemczy

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.