Ogłoszenia parafialne – 14 sierpnia 2022

20. niedziela zwykła.

Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Jest to uroczystość obowiązkowa pod względem uczestniczenia we Mszy św. Podczas każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione przyniesione do kościoła bukiety i wieńce z kwiatów i ziół. 

Oprócz wymiaru religijnego jutrzejsza uroczystość zawiera również wydźwięk patriotyczny. W tym roku obchodzimy 102 r. Cudu nad Wisłą. W parafii na Sumie wystąpi zespół Grodzianie z utworami patriotycznymi.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • Msza św. codziennie o g. 18.00;
  • W środę przed Mszą św. nowenna do MBNP;
  • W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. 

Dziękujemy paniom różańcowym za niesienie figury Matki Bożej w dniu fatimskim i przyozdobienie figury Matki Bożej.

Dziękujemy za ofiary składane w ramach tacy niedzielnej do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. Taca z jutrzejszej uroczystości będzie przeznaczona na budowę i rozbudowę kościołów w Diecezji Świdnickiej.

Duszpasterz osób niepełnosprawnych zachęca do udziału w diecezjalnym dniu skupienia w Bielawie na początku września. Szczegóły i sposób zapisów umieszczone są na plakacie w przedsionku kościoła.