Ogłoszenia parafialne – 15 sierpnia 2021

20. niedziela zwykła. Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Oprócz wymiaru religijnego zawiera również wydźwięk patriotyczny. W tym roku obchodzimy 101 r. Cudu nad Wisłą.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • Msza św. codziennie o g. 18.00. W poniedziałek będziemy modlić się o wstawiennictwo św. Jana Pawła II, w czwartek po Mszy św. odmówimy litanie do św. Józefa;
  • W środę przed Mszą św. nowenna do MBNP;
  • W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. 

We wtorek o g. 18.30 w kościele próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 

Dziękujemy motocyklistom za niesienie figury Matki Bożej w dniu fatimskim. Jesteśmy wdzięczni nowożeńcom za przyozdobienie figury Matki Bożej i ołtarza kwiatami.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na budowę i rozbudowę kościołów w Diecezji Świdnickiej.

Prasa katolicka. Książka o kard. Stefanie Wyszyńskim. 

Diecezja Świdnicka organizuje wspólny wyjazd autokarowy  dla uczestników beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, która odbędzie się 12 IX br. (niedziela) podczas Mszy św. o godz. 12. 00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uczestnicy zorganizowanego wyjazdu otrzymają w autokarze przekazane przez Organizatora diecezji świdnickiej wejściówki na plac przed Świątynią Opatrzności Bożej. Zainteresowani udziałem w uroczystości beatyfikacji w Warszawie proszeni są o zgłaszanie się telefoniczne do Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej (tel. 74 856 44 13; poniedziałek-piątek; godz. 9.00 -13.00) do 30 sierpnia br. Wyjazd nastąpi w niedzielę 12 IX ok. godz. 4.30 sprzed parkingu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy.  Powrót do Świdnicy po zakończonej uroczystości. Wyjazd  autokarem dla zgłoszonych osób jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Duszpasterz osób niepełnosprawnych zachęca do udziału w diecezjalnym dniu skupienia w Bielawie na początku września. Szczegóły i sposób zapisów umieszczone są na plakacie w przedsionku kościoła.

Diecezjalny duszpasterz trzeźwości zaprasza na pielgrzymkę rowerową w intencji trzeźwości i osób uzależnionych do sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach – 28 VIII (sobota). Trasa: Świdnica, Sulistrowiczki, Sobótka, Sady, Mysłaków, Świdnica (tempo rekreacyjne). Start: Świdnica, plac przed katedrą – g. 8.00. Msza św. w Sulistrowiczkach o g. 10.00.