Ogłoszenia parafialne – 16 kwietnia 2023

2. niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego.  „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699)”.

W Kościele rozpoczynamy 79. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni” (papież Franciszek). Na stoliku przed ławkami wystawiona jest puszka na ofiarę dla Caritas.

Caritas Diecezji Świdnickiej na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia organizuje w niedzielę, 23 kwietnia, festyn dla dzieci. Rozpocznie się on o godz. 11.00 przy Pałacu w Zagórzu Śląskim, ul. Główna 13. Przewidziane są liczne atrakcje dla najmłodszych.

W ciągu tygodnia Msze św. zasadniczo będą odprawiane o g. 18.00. 15 minut przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.

W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną oraz VII. Narodowe Czytanie Pisma Świętego.

Serdecznie dziękujemy za ofiarność wyrażoną w składkach na tacę niedzielną do koszyków przy bocznych ołtarzach i metalowej skarbony przy stoliku z gazetami.