Ogłoszenia parafialne – 16 lipca 2023

15 niedziela zwykła. 

W ciągu tygodnia Msze św. codziennie będą odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem środy. W środę Msza św. o g. 7.00.

Cieszymy się z obecności o. Franciszka Hanuszewicza SVD w swoim mieście rodzinnym, a naszej parafii. Życzymy wielu łask Bożych w życiu kapłańskim, w pracy duszpasterskiej w Brazylii i dobrego pobytu w Polsce.

W minionym tygodniu zostało odprawione nabożeństwo fatimskie. Dziękujemy rodzinie, która chciała pozostać anonimowa, za przystrojenie kwiatami figury Maryi i prezbiterium.

W środę odbyło się spotkanie Zespołu odnowy parafii, na którym podsumowano miniony rok duszpasterski. Dziękujemy naszym parafianom za życzliwe przyjmowanie posłańców z Listem, prowadzone przy tej okazji rozmowy, za zaangażowanie w realizację propozycji tematycznych w rodzinach i podczas liturgii i za podejmowanie działań na rzecz wspólnoty parafialnej w różnych wymiarach, w tym poprzez posługę liturgiczną. W czwartek przyjedzie x. Stanisław Zając, aby pomóc w ułożeniu programu na najbliższy rok duszpasterski.

W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa. Przy tej okazji będą zbierane datki na pomoc misjonarzom w ramach stowarzyszenia Miva Polska.

Trwają wakacje. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich spotkamy Zbawiciela. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

W czasie wakacji nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego – niedzieli. To główny dzień w tygodniu celebracji Eucharystii, ponieważ jest to dzień Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków i skarbony.

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału w XX Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę

XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa: Z Kościołem na misyjnych drogach

Zapowiedzi przedślubne (16-30.07.2023)

Pierwsza para narzeczonych:

  • Krzysztof Libiszewski – miejsce zamieszkania: Kietlin
  • Agnieszka Ewa Maszkowska – miejsce zamieszkania: Niemcza

Druga para narzeczonych:

  • Jakub Szymon Szczepański – miejsce zamieszkania: Ruszkowice 
  • Ada Szkwarek – miejsce zamieszkania: Niemcza

16.07.2023 r. – zapowiedź I
23. 07.2023 r. – zapowiedź II
30.07.2023 r. – zapowiedź III

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych w/w osób, proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie.