Ogłoszenia parafialne – 16 maja 2021

Wniebowstąpienie Pańskie.

W czasie nabożeństw majowych trwamy na modlitwie z całym Kościołem o ustanie pandemii koronawirusa. Poznajemy również życie św. Józefa – patrona tego roku. Nabożeństwa odprawiane są codziennie o g. 17.30.

Poprzez nowennę przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Codziennie – 15 minut przed nabożeństwem jest okazja do spowiedzi św. Pamiętajmy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.

Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W parafii, na Mszy św. o g. 11.00, będziemy obchodzić uroczystość I Komunii św. drugi termin I Komunii św. Planowany jest  w niedzielę 12 września.

Podczas burzy, 12 maja, został uszkodzony sterownik regulujący pracę dzwonów i zegara. Nie działa też wzmacniacz i oświetlenie relikwiarza św. Jana Pawła II. Przepraszamy za tymczasowe utrudnienia.

W parafii powstał Krąg Rodzin szensztackich. Celem Ruchu Szensztackiego jest odnowa świata w Chrystusie przez Maryję Matkę Trzykroć Przedziwną. Oryginalną formą tego apostolatu jest zakładanie „sanktuariów domowych” w rodzinach jako miejsce modlitwy, z Maryją w obrazie w formie kapliczki, wędrującym po rodzinach skupionych w kręgach (liczących 10 rodzin). Każda rodzina gości Matkę Bożą przez 3 dni w miesiącu. Matka Boża przedstawiana na obrazie w sanktuarium szensztackim w Niemczech, k. Koblencji, czczona jest pod tytułem: Matka Boża Trzykroć Przedziwna (łac. Mater Ter Admirabilis) jako Matka i Wychowawczyni nowego człowieka i nowej wspólnoty według nauki Ewangelii. Tytuł ten wskazuje na wyjątkowe działanie Trójcy Świętej w osobie Maryi jako:
– wybranej Córki Boga Ojca,
– Matki Syna Bożego,
– Oblubienicy Ducha Świętego.

Z peregrynacją obrazu Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej łączą się łaski związane z Szensztackim sanktuarium:
– łaska zadomowienia: pomaga czuć się przez Boga przyjętym i kochanym.
– łaska wewnętrznej przemiany: mobilizuje do nieustannej pracy nad sobą i do kształtowania siebie według wzoru Jezusa.
– łaska gorliwości apostolskiej: pobudza do stawania się świadkiem Chrystusa oraz do głoszenia z zaangażowaniem Ewangelii we współczesnym świecie.

Jutro, podczas Mszy św. Będziemy gościć s. Damianę z Niemiec. Po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie, na którym siostra wyjaśni ideę Ruchu Szensztackiego i odpowie na wszelkie pytania. Ruch bardzo prężnie rozwija się już w wielu parafiach. Bardzo serdecznie zapraszamy do przyjścia i posłuchania.

Dziękuję, w imieniu wspólnoty parafialnej, za ofiarność wyrażoną w składkach zbieranych do wystawionych koszyków.