Ogłoszenia parafialne – 17 kwietnia 2022

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego.  

Porządek Mszy św. w I dzień Świąt: g. 6.00, 11.00 i 18.00. W II dzień Świąt – g. 8.00 i 11.00.  

W czasie Świąt wyrażamy w życzeniach pragnienie bliskości z Jezusem, który daje nam nowe życie jako owoc męki, śmierci i zmartwychwstania. Niech to przeżycie budzi w sercach radość i nadzieję. 

„Bóg zapłać !” wszystkim za pomoc w przygotowaniu kościoła i przeżyciu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Szczególne podziękowanie składam osobom, które w tym roku pomogły ustawić Grób Pański i Ciemnicę, a przez cały rok każdego dnia troszczą się o naszą świątynię. Cieszymy się z ofiarowanych palm i gałązki z krzaka cierniowego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, za datki na rzecz parafii, z których zostały zakupione kwiaty doniczkowe i sporządzone bukiety zdobiące ołtarz. Wszystkim za wszystko niech Pan Bóg wynagrodzi!

Jutro drugi dzień świąteczny – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy św. jak w niedzielę do południa. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Tego dnia, jak co roku, w kościołach naszej Archidiecezji, składamy ofiarę na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu i WSD w Świdnicy. W ramach homilii zostanie odczytany stosowny list.

Porządek Mszy św. w oktawie Wielkanocy:
Msze św. w oktawie Wielkanocy będą odprawiane o g. 18.00.   
W sobotę o g. 7.00 Msza św. na zakończenie oktawy Wielkanocy, a o g. 18.00 Msza św. niedzielna.

W oktawie Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Kościele Powszechnym trwa  nowenna do Miłosierdzia Bożego jako przygotowanie do II Niedzieli Wielkanocnej. Włączmy się do tej nowenny w swoich osobistych modlitwach.

Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.