Ogłoszenia parafialne – 17 lipca 2022

16 niedziela zwykła. 

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00.

W niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. W czasie poświęcenia ministrant będzie niósł w koszyczku gadżety kierowcy i wizerunki św. Krzysztofa. Ofiary złożone do koszyczka będą przeznaczone na dzieło Miva Polska. Jest to fundacja zajmująca się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy. Pamiętajmy, ze ofiara ma charakter dziękczynny za szczęśliwie przejechane trasy i wyraża się w przeliczniku 1 grosz za 1 kilometr. 

Składamy podziękowanie paniom z II Róży Różańcowej za przyozdobienie figury Matki Bożej. Paniom z Róż jesteśmy również wdzięczni za niesienie figury w czasie nabożeństwa fatimskiego.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach na funkcjonowanie parafii.

Ogłoszenie w sprawie pieszej Pielgrzymki Diecezji  Świdnickiej na Jasną Górę:

W tym roku piesza pielgrzymka odbędzie się w dniach 1 – 8 sierpnia.

Przewodnikiem Grupy 2 jest ks. Cezary Ciupiak – Proboszcz parafii Bożego Ciała w Bielawie.

Koszt  pielgrzymki wynosi 150 zł – osoby dorosłe; 120 zł – dzieci.

Pierwsze spotkanie pielgrzymkowe grupy 2 rozpocznie się w dniu 20 lipca 2022  Eucharystią w kościele Bożego Ciała w Bielawie o godz. 18.00, a po Mszy św. spotkanie organizacyjne z możliwością zapisów na pielgrzymkę. Przekazana zostanie również bardzo ważna informacja o terminie i miejscu przekazania bagażu każdego pielgrzyma na czas pielgrzymki.

Drugie spotkanie odbędzie się w dniu 28 lipca 2022 w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie po Eucharystii o godz. 18. Zostaną omówione wszystkie sprawy organizacyjne pielgrzymki, łącznie z przekazanymi informacjami z głównego biura organizacyjnego pielgrzymki, Zostaną również przekazane książeczki i znaczki pielgrzymkowe i dokonane obowiązkowe zapisy i wpłaty na pielgrzymkę.

Wszystkie sprawy proszę uzgadniać z Centrum Pielgrzymkowym Grupy 2 z:

Teresa Kwiatkowska  – tel.  607 284 890
Danuta Minkina – tel. 518 862 723

Trwają wakacje. W letniej aurze wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. „Niedziela jest w pełnym tego słowa znaczeniu dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu” (KKK 1167).