Jan Pawel II

Ogłoszenia parafialne – 17 maja 2020

6. niedziela wielkanocna.

Porządek Mszy Św.

Msze św. w tygodniu o g. 18.00.

O g. 17.30 nabożeństwo majowe.

Msze św. w niedzielę o g. 8.00, 11.00 i 18.00.

Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed nabożeństwem majowym.

Jutro będziemy przeżywać 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tak ważną rocznicą wielkiego świętego Papieża – Polaka, jutro (poniedziałek) o g. 16.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do św. Jana Pawła II, po litanii będzie czas na osobistą adorację i okazja do spowiedzi św. O g. 17.30 nabożeństwo majowe i o g. 18.00 Msza św. wieczorna. Serdecznie zapraszam do wspólnego dziękczynienienia. 

Inne ogłoszenia

Dwa tygodnie pozostało do zakończenia okresu wielkanocnego. Pamiętajmy o Komunii św. w okresie wielkanocnym, zgodnie z III przykazaniem kościelnym poprzedzona spowiedzią.

Cieszymy się, że od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele może uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach 52 osoby, czyli o 17 osób więcej niż poprzednio.

W następną niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy za wsparcie finansowe udzielane przez parafian przez składkę do koszyczków wystawionych przy bocznych ołtarzach lub wpłatę na konto parafialne.

Z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w naszej parafii została przygotowana specjalna dekoracja, którą można obejrzeć TUTAJ.

Ogłoszenie dodatkowe

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek  18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.