Ogłoszenia parafialne – 17 marca 2024

5. niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o g. 17.00.

Od soboty, 16 III do niedzieli 24 III, trwa nowenna z inicjatywy KEP w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W parafii po każdej Mszy św. włączamy się z modlitwami do narodowej nowenny. Można tez to uczynić za pośrednictwem radia Maryja i innych mediów codziennie po Apelu Jasnogórskim.

Porządek Mszy św. w ciągu tygodnia:

  • W ciągu całego tygodnia Msza św. o g. 18.00.
  • Spowiedź św. (oprócz wtorku) przed Mszą św.
  • W piątek uliczna Droga Krzyżowa o g. 19.00 (rozpoczęcie w kościele parafialnym, przejście ul. B. Chrobrego, Strzelińską, Słowackiego, Piastowską do Rynku, zakończenie przy kościele pod krzyżem misyjnym).

Tegoroczna uliczna Droga Krzyżowa zrodziła się z inicjatywy członków Rady Parafialnej. Dziękujemy za przygotowanie techniczne, plakaty i rozważania. Już dzisiaj składamy podziękowanie osobom, które będą brały czynny udział w tym nabożeństwie. Zapraszam do licznego udziału.

W sobotę przed Niedzielą Palmową planujemy ustawienie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Zapraszamy do pomocy od g. 8.00. Dziękujemy Państwu Sudółom za wykonanie dekoracji do Grobu Pańskiego.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski zaprasza na Jarmark Wielkanocny w przyszłą niedzielę od g. 12.00 na placu przy Baszcie Miejskiej.

W związku z Rokiem Modlitwy w ramach przygotowania do Roku Jubileuszowego 2025, Dykasteria ds. Ewangelizacji opracowała materiały duszpasterskie dla wspólnot i indywidualnych osób wierzących.  Pomoc duszpasterska „Naucz nas modlić się”, której nazwa pochodzi z jedenastego rozdziału Ewangelii św. Łukasza (Łk 11,1), jest dostępna pod TYM adresem na stronie Diecezji Świdnickiej. Broszura, zainspirowana nauczaniem papieża Franciszka, ma być zaproszeniem do podjęcia modlitwy jako osobistego dialogu z Bogiem, a jej celem jest pobudzenie do refleksji nad własną wiarą i nad swoim zaangażowaniem we współczesnym świecie, poprzez działanie w różnych obszarach, do których człowiek jest powołany.

Bóg zapłać za ofiary składane w ramach niedzielnej tacy do skarbonek umieszczonych na terenie świątyni.

Paschaliki Caritas dostępne w cenie 10 zł.