Ogłoszenia parafialne – 17 września 2023

24. niedziela zwykła.

W dni powszednie Msze św. będą odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem poniedziałku. W tym dniu Msza św. o g. 19.00.

W poniedziałek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży.

We wtorek o g. 18.30 zapraszam do salki katechetycznej rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie organizacyjne.

Bóg zapłać za przystrojenie figury Matki Bożej i niesienie podczas procesji w dzień fatimski.

W zakrystii można zapisać się na zakup książki „Słowo Boże na każdy dzień. Ewangelia 2024”. Są to rozważania biblijne do Ewangelii odczytywanej podczas Mszy św. Książki wydane są w dwóch formatach. Można przed zapisem zobaczyć konkretne egzemplarze.

Pojawiła się chęć i potrzeba utworzenia rady Parafialnej. Rada Parafialna podejmuje działania wspomagające proboszcza i ożywiające życie wspólnoty parafialnej. Jest wyrazem kolegialności Kościoła. Do zaistnienia Rady jest potrzebnych 12 osób. Już zgłosiło się kilka osób. Zachęcam do zgłaszania swojego akcesu. Z chwilą uzyskania odpowiedniej liczby zostanie zorganizowane spotkanie.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach i skarbony przy  stoliku z prasą na potrzeby wspólnoty parafialnej.