Ogłoszenia parafialne – 18 grudnia 2022

IV niedziela Adwentu. 

Porządek Mszy św. w najbliższych dniach: 

  • W poniedziałek Msza św. o g. 16.00 (spowiedź w Piławie D.).
  • We wtorek, środę, czwartek i piątek Msza św. o g. 18.00.
  • Spowiedź św. w środę, czwartek i piątek od godziny 17.00 – 18.00.
  • W sobotę w ciągu dnia Mszy św. nie będzie.
  • Pasterka zostanie odprawiona o g. 24.00.
  • W I dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o g. 11.00 i 18.00.
  • W II dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o g. 8.00 i 11.00. (W II dzień Świąt składamy tacę na Wyższe Seminarium Duchowne).  

Zapraszamy dzieci i młodzież na Roraty od wtorku do piątku o g. 18.00.

W Wigilię Bożego Narodzenia wieczorem zgromadzimy się przy rodzinnym stole na uroczystej kolacji. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy z czytaniem Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, dzieleniem się opłatkiem i śpiewem kolęd. Zachowajmy post wigilijny.

Bóg zapłać ofiarodawcom wspomagającym dzieło pomocy dzieciom prowadzone przez Caritas poprzez zakup świecy wigilijnej. Świece można jeszcze nabyć przy stoliku przed ławkami.

W zakrystii jest możliwość zaopatrzenia w opłatki wigilijne.

Od 27 XII rozpoczniemy tradycyjną kolędę poprzez nawiedzenie mieszkańców parafii w domach. W pierwszych dniach, w godzinach porannych (od g. 10.00) zostaną odwiedzeni parafianie mieszkający w przysiółkach otaczających Niemczę. W związku z brakiem ministrantów i ze względu na szacunek dla osób, które nie będą przyjmować kapłana po kolędzie proszę, aby mieszkańcy wiosek zgłosili chęć przyjęcia po Mszy św. w zakrystii.

Niech zbliżający się czas świąteczny obfituje w łaski Boże, łączy się z pokojem i wszelką pomyślnością.