Ogłoszenia parafialne – 18 kwietnia 2021

3 niedziela wielkanocna.

Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). W tym roku w medytacji biblijnej pochylamy się nad Ewangelią wg św. Marka. Jest to okazja do sięgnięcia do Pisma św. i refleksji nad Słowem Objawienia. Można też pogłębić swoją wiedzę biblijną sięgając do strony internetowej WWW.BIBLIA.PL. Na stronie Diecezji Świdnickiej znajdują się materiały, które mogą posłużyć jako pomoc w przeżywaniu Tygodnia Biblijnego.

Trwa czas wielkanocny. Kościół przypomina nam, że jest to stosowny czas na odbycie spowiedzi św. i przyjęcie Komunii wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie 15 minut przed Mszą św.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane będą o g. 18.00.

W poniedziałek po Mszy św. odmówimy litanię do św. Józefa. W roku poświęconym św. Józefowi każdego 19. dnia miesiąca będziemy odmawiać litanię do tego Świętego Patrona.

W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha bpa i m.,  głównego patrona Polski. Ze względu na uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

W najbliższą niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.

Dziękujemy wszystkim dobrodziejom parafii za wszelki wkład ku większemu dobru naszej wspólnoty. Składamy podziękowanie rodzinom opiekującym się krzyżem przed kościołem, osobom pomagającym we wszelkich pracach parafialnych, paniom z Róż Różańcowych za ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i wszystkim ofiarodawcom wspomagającym parafię przez datki składane do koszyków.

Na stronie Diecezji Świdnickiej jest opublikowane stanowisko Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KEP w sprawie szczepionej Astra Zeneca i Johnson&Johnson.

Pojawiła się ciekawa propozycja diecezjalna „Wieczory dla zakochanych”. Jest to kurs przedmałżeński w formie zdalnej łączący się z wydaniem zaświadczenia, które będzie honorowane w instytucjach kościelnych. Kurs rozpocznie się 4 V br. Szczegóły podane są na stronie Diecezji Świdnickiej.