Ogłoszenia parafialne – 18 lipca 2021

16. niedziela zwykła. 

Dzisiaj, z okazji rozpoczynającego się Tygodnia św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. nastąpi poświęcenie pojazdów. Zbiórka przy okazji nabycia gadżetów pamiątkowych zostanie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach działalności Miva Polska, zgodnie z hasłem „jeden grosz za jeden kilometr”.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane są wg stałego porządku (g. 18.00). Okazja do spowiedzi św. 15 minut przed Mszą św. W miarę możliwości, ze względu na czas wakacji, sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po Mszy św.

Ogłoszenie pielgrzymkowe:

Dnia 25 lipca 2021 roku po Mszy św. o godz 18, czyli 18.45, w parafii Chrystusa Króla w Dzierżoniowie odbędzie się ostatnie spotkanie przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę.

Na spotkaniu zostaną przekazane następujące informacje:

– miejsce i termin przekazania bagaży,

– pobranie opłaty za pielgrzymkę,

– miejsce i termin złożenia oświadczenia o stanie zdrowia w/s COVID.

Osoby zaszczepione zobowiązane są na spotkaniu do przekazania informacji o dacie II szczepionki (wymagane jest pełne dwa tygodnie przed wyjściem na pielgrzymkę).

Spotkanie 25 lipca 2021 jest ostatnim terminem zapisów, szczególnie osób nieszczepionych, ze względu na limit 40 osób. Listy pielgrzymów wraz z opłatą za pielgrzymkę będą przekazane dla Głównego Przewodnika w dniu 28 lipca 2021 roku.

W tym roku jest możliwość duchowego uczestniczenia w pielgrzymce do Częstochowy. Osoby, które chciałyby włączyć się w tę formę pielgrzymowania i otrzymać materiały pielgrzymkowe, proszone są o zapisanie się na listę do najbliższej niedzieli i opłacenie dowolnej składki pielgrzymkowej.

W Suszynie na Dolnym Śląsku, w powiecie kłodzkim, w najbliższych dniach jest organizowany kurs zielarstwa. Szczegóły są wydrukowane na plakacie umieszczonym w przedsionku kościoła.

W następną niedzielę, z inicjatywy papieża Franciszka, po raz pierwszy będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Babci i Dziadka.

Na stoliku nieopodal figury Matki Bożej Fatimskiej jest wyłożony nowy numer miesięcznika „W Akcji” do bezpłatnego pobrania.

Apel Przewodniczącego KEP ws. Dnia Solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandiii

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków w ramach niedzielnej tacy.

Zapraszamy do kupna i czytelnictwa prasy katolickiej.