Ogłoszenia parafialne – 18 października 2020

29 niedziela zwykła.

Nabożeństwo różańcowe o g. 17.00.

Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw i Wsparcia Dzieła Misyjnego. Taca z dzisiejszych Mszy św. przeznaczona jest na cele misyjne.

Trwa miesiąc październik. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych o g. 17.30. Msza św. o g. 18.00. 

Od wczorajszego dnia (17 października) zostały wprowadzone limity wiernych w kościele. W strefie żółtej, w której się znajdujemy, jest to jedna osoba na cztery metry kwadratowe. Przy naszej powierzchni wewnętrznej świątyni (526,683 m2 – bez wliczania balkonów) liczba wiernych wynosi 131 osób.

W poniedziałek, po Mszy św., odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Ze względu na wprowadzone restrykcje sanitarne, spotkanie będzie miało miejsce w kościele.

W czwartek przypada 42. rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II. W liturgii jest to wspomnienie obowiązkowe. 

W piątek w godzinach 12 – 14 w krużganku kościoła od strony biblioteki zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego).  Stosowny plakat jest umieszczony w gablotce na zewnątrz, a w przedsionku są wyłożone do pobrania ulotki. Dochód przeznaczony jest na wsparcie misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

Prasa katolicka. Na stolikach przed ławkami są wyłożone kartki wypominkowe.  Wypełnione i z umieszczonym adresem można składać w zakrystii lub do koszyczka podczas zbierania niedzielnej tacy. Wzorem lat ubiegłych w dniu modlitwy wypominkowej w intencji zmarłych wymienionych na kartkach będzie również odprawiona Msza św.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych będą odprawione o g. 8.00, 11.00 i 14.00 (na cmentarzu). Nie będzie Mszy św. wieczornej.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyków umieszczonych przy bocznych ołtarzach. Dzisiejsza składka w całości przeznaczona jest na cele misyjne.

W zeszłym tygodniu na Fundację Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II, organizującą stypendia dla biednych dzieci i młodzieży zebraliśmy 670 zł.

Bóg zapłać rodzinie za przyozdobienie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej. Serdeczne podziękowanie kierujemy również pod adresem młodzieży, która wyraziła gotowość niesienia figury podczas procesji.