Ogłoszenia parafialne – 18 września 2022

25. niedziela zwykła. 

W parafii przeżywamy inaugurację pracy w nowym roku szkolnym. Dziękujemy przedstawicielom grup i wspólnot za przybycie na Mszę św. z właściwymi znakami rozpoznawczymi, które zostały wyeksponowane podczas procesji z darami i za pracę wkładana każdego dnia na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

W Polsce obchodzimy 56. Dzień Środków Masowego Przekazu pod hasłem „W obronie prawdy i odpowiedzialności za słowo”. 

Msze św. w ciągu tygodnia odprawiane będą o g. 18.00. W sobotę, 24 IX, ze względu na wizytację w Piławie G., Msza św. o g. 17.00.

We wtorek o g. 18.30 próba przed Bierzmowaniem.

W niedzielę, 25 września, do parafii przybędzie Ks. Bp Adam Bałabuch z racji wizytacji pasterskiej. Taka wizytacja w parafii ma miejsce co pięć lat.

Program:

  • g. 8.00  Msza św. (bez udziału Biskupa)
  • g. 9.30  Msza św. w Domu Pomocy Społecznej
  • g. 11.00  Msza św. z uroczystym wprowadzeniem i odczytaniem sprawozdania
  • g. 13.00  Obiad w siedzibie Polskiego Gniazda (ul. Przedszkolna 5) z udziałem uchodźców z Ukrainy, p. Burmistrza Jarosława Węgłowskiego z małżonką, p. Prezesa Fundacji Polskie Gniazdo Jerzego Ziomka z małżonką
  • g. 15.00  Modlitwa koronka do Miłosierdzia Bożego przy grobie Ks. Kan. Henryka Sobolika (poprzedniego proboszcza parafii) z udziałem wiernych, nawiedzenie kościoła św. Wojciecha
  • g. 15.30  Wizyta w kancelarii parafialnej i rozmowa z proboszczem
  • g. 16.00  Spotkanie przy kawie w salce katechetycznej z reprezentantami wspólnot parafialnych
  • g. 18.00  Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania
  • Po Mszy św. kolacja z kapłanami z dekanatu na plebanii.

Okazja do spowiedzi św. dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i rodzin w czwartek i piątek od g. 16.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty wszystkich wiernych, abyśmy mogli przeżyć najbliższą niedzielę w stanie łaski uświęcającej i przyjąć Komunię św.

Dziękujemy paniom z III Róży za przystrojenie figury Matki Bożej na dzień fatimski, poprowadzenie różańca i niesienie figury podczas procesji.

Z okazji Dnia Środków Masowego Przekazu odbywa się doroczna zbiórka do puszek na rzecz katolickiego „Radia Rodzina”. Puszka jest wystawiona na stoliku przed ławkami.

List Biskupa Świdnickiego do wiernych na niedzielę 18 września 2022 r.