Ogłoszenia parafialne – 19-26 czerwca

12. niedziela zwykła. Nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o g. 17.30.

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które brały czynny udział w przygotowaniu i obsłudze wydarzenia przeżywanego podczas ostatniej niedzieli pt. ”Spotkanie daje radość”. Od września wydarzenia będą się odbywać cyklicznie i będą obejmować różne tematy wg ustalonego przez Zespół programu.

Składamy serdeczne podziękowanie wiernym za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękujemy nieznanym z nazwisk osobom, które dostarczyły zielone gałęzie do przystrojenia ołtarzy, rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za przygotowanie ołtarzy, strażakom za III ołtarz i pomoc w procesji, Paniom z Róż Różańcowych za IV ołtarz i uczestniczenie w procesji z zapalonymi świeczkami, dzieciom za sypanie kwiatów, niesienie chorągwi i feretronów, panu niosącemu krzyż i obsługującemu dzwonki, panu, który zorganizował nagłośnienie, organiście, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy mieli udział w przebiegu procesji. Cieszymy się, ze nasi wierni parafianie i goście przybyli licznie na procesję i byli zaangażowani w śpiew i modlitwy.

W poniedziałek obchodziliśmy 13. dzień miesiąca. Serdeczne podziękowania za udział i przygotowanie procesji fatimskiej.

W ciągu tygodnia Msze św. odprawiane są o g. 18.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe – w oktawie Bożego Ciała połączone z procesja eucharystyczną.

W tym roku uroczystość Narodzenia św. Jana Czciciela została przeniesiona na czwartek, 23 VI. W piątek, 24 VI,  będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (zawsze obchodzi się w piątek po 2.niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego). Z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, w piątek 24 VI 2022 r. nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. 

Od piątku do poniedziałku w parafii będzie obecny ks. Stanisław Zając – moderator Soborowej Odnowy Parafii. 

Wszystkim rozpoczynającym sezon wakacyjny i urlopowy życzymy udanego wypoczynku, regeneracji sił i szczęśliwego powrotu do domu. Pamiętajmy o niedzielnej i świątecznej Mszy św., gdziekolwiek się znajdziemy.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach na działalność parafii. 

Prasa katolicka. Numer specjalny Gościa Niedzielnego poświecony tematyce eucharystycznej.       

Ogłoszenie Burmistrza Niemczy

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski przypomina, że do końca czerwca bieżącego roku właściciele budynków muszą złożyć deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków(CEEB).

Czasu pozostało niewiele, a za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara grzywny od 500 zł do 5000 zł.

Każdy właściciel lub zarządca budynku zarówno mieszkalnego jak i niemieszkalnego, ma obowiązek złożenia deklaracji w wersji elektronicznej lub papierowej.

Zgłosić należy wszystkie używane źródła ogrzewania, takie jak sieć ciepłownicza, kocioł grzewczy, piec węglowy, podgrzewacz, kominek.
Trzeba zarejestrować także odnawialne źródła energii: pompy ciepła, geotermię, panele słoneczne podgrzewające wodę, z wyjątkiem fotowoltaiki.

Deklaracje do CEEB można złożyć za pośrednictwem internetu lub też w formie papierowej poprzez wypełnienie formularza odręcznie i wysłanie go pocztą albo doręczyć do urzędu miasta.

W Niemczy można złożyć deklarację w Urzędzie Miasta i Gminy w Referacie Rolnictwa i Ochrony Środowiska pokój nr 7 I piętro, tel. (74) 8376 994