Ogłoszenia parafialne – 19 kwietnia 2020

2. niedziela wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsze święto uczcijmy w domach odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Porządek Mszy Św.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00.

Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 11.00 i 18.00.

W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy. W piątek po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

Przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi św. w konfesjonale. Ze względów sanitarnych do spowiedzi przystępujemy w maseczkach, a po każdym penitencie konfesjonał będzie dezynfekowany od strony penitenta.

Inne ogłoszenia

Od jutra, tj. od poniedziałku 20.04. br. wchodzi nowy przepis dotyczący liczby wiernych na Mszach i nabożeństwach w kościele. Liczba uczestników jest uzależniona od powierzchni wewnętrznej świątyni (1 osoba na 15 m2. W naszym kościele od jutra będzie mogło przebywać równocześnie 35 osób. W dalszym ciągu pierwszeństwo mają osoby zamawiające intencję Mszy św. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą minimum 2 metry i noszeniu maseczki ochronnej. Maseczkę zdejmujemy tylko do przyjęcia Komunii św. Z obowiązku noszenia maseczki zwolniony jest duchowny sprawujący czynności liturgiczne.

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest Międzynarodowym Świętem Caritas. Składając gratulacje za trud i poświęcenie wolontariuszom i pracownikom organizacji Caritas, życzymy wielu łask Bożych w dalszej pracy na rzecz bliźnich. Co roku w dzisiejszą niedzielę była organizowana zbiórka na działalność Caritas. W tym roku zbiórka została przełożona na późniejszy czas.

Serdecznie dziękuję za ofiary składane w sposób fizyczny lub przelewem na konto bankowe parafii. Do tych ofiar została przeznaczona nadwyżka pieniędzy zbieranych na kwiaty do Grobu Pańskiego i na ołtarz z racji Świąt Wielkanocnych. Kwota nadwyżki wyniosła 893,07 zł. Pomaga nam to w opłatach i funkcjonowaniu wspólnoty parafialnej. Jest to bardzo ważny gest naszej solidarności i odpowiedzialności za parafię. Bóg zapłać!