Ogłoszenia parafialne – 19 lipca 2020

16 niedziela zwykła.

Porządek Mszy Św.

W ciągu tygodnia Msze św. będą odprawiane o g. 18.00.

Dzisiaj (19.07) po Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie pojazdów z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców. W czasie poświęcenia ministrant będzie niósł w koszyczku gadżety kierowcy i wizerunki św. Krzysztofa. Ofiary złożone do koszyczka są przeznaczone na dzieło Miva Polska. Jest to fundacja zajmująca się zakupem środków transportu dla polskich misjonarzy. Pamiętajmy, ze ofiara ma charakter dziękczynny za szczęśliwie przejechane trasy i wyraża się w przeliczniku 1 grosz za 1 kilometr.

Inne ogłoszenia

Zapraszamy do duchowego uczestniczenia w Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej do Częstochowy. Wszelkie informacje są umieszczone na plakacie w gablotce w przedsionku kościoła. W zakrystii można się wpisać na listę celem otrzymania modlitewnika i znaczka pielgrzymkowego.

Na stoliku przed ławkami są wystawione „cegiełki” w postaci ładnie zapakowanych cukierków krówek na remont katedry świdnickiej. Koszt cegiełki 20 zł+.

Składamy podziękowanie paniom z Róż Różańcowych za przyozdobienie i niesienie figury Matki Bożej w czasie nabożeństwa fatimskiego.

Bóg zapłać za ofiary składane do koszyczków przy bocznych ołtarzach na funkcjonowanie parafii.

Na stronie diecezji znajduje się zaproszenie do zapoznania się z oferta studiów podyplomowych teologiczno-katechetycznych w Świdnicy utworzonych w ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Trwają wakacje. W letniej aurze wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. „Niedziela jest w pełnym tego słowa znaczeniu dniem zgromadzenia liturgicznego, w którym zbierają się wierni dla słuchania słowa Bożego i uczestniczenia w Eucharystii, aby tak wspominać mękę, zmartwychwstanie i chwałę Pana Jezusa i składać dziękczynienie Bogu” (KKK 1167).

Parafia otrzymała wakacyjny dwumiesięcznik „Misyjne Drogi”. W wyłożonym na stoliku numerze przeczytamy o zaangażowaniu ludzi Kościoła w pomoc osobom zagrożonym epidemią koronawirusa w krajach misyjnych. W piśmie znajdziemy również anegdoty misyjne, krzyżówkę, konkursy, fotoreportaże, wywiady, świadectwa misjonarzy, przepis kulinarny, felietony i dodatek dla najmłodszych. Cena czasopisma 5 zł. Do osób, które kupią zwracamy się z prośbą o wyrażenie opinii o czasopiśmie i zgłoszenie chęci ewentualnej prenumeraty. Można to zrobić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

W piątek, 17 lipca br. odszedł do wieczności KSIĄDZ KARDYNAŁ ZENON GROCHOLEWSKI bliski współpracownik papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Ś.P. Ksiądz Kardynał kilkakrotnie gościł w naszej diecezji dokonując m.in.: w 2010 r. uroczystego poświęcenia gmachu Wyższego Seminarium Diecezji Świdnickiej a w 2017 r. jako legat papieski koronując w katedrze wizerunek Matki Bożej Świdnickiej, Uzdrowienia Chorych. Ksiądz Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki, zachęca i prosi całą wspólnotę diecezjalną o modlitwę w intencji śp. Księdza  Kardynała Zenona Grocholewskiego. 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.