Ogłoszenia parafialne – 19 lutego 2023

7. niedziela zwykła. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”.

W ciągu tygodnia Msze św. są odprawiane o g. 18.00, za wyjątkiem czwartku. W Środę Popielcową porządek jak poniżej.

W tym tygodniu, po Mszy św. zapraszam do kancelarii rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Bierzmowania, którzy nie zgłosili się do tej pory.

W tym tygodniu rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawione o g. 9.00 i 18.00. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa będzie odprawiana o g. 17.30, a w niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale o g. 17.00.

W Wielkim Poście w Środę Popielcową i Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Post ścisły polega na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych z zachowaniem wstrzemięźliwości od mięsa. Prawem co do ilości spożywanych posiłków (jeden posiłek do syta i dwa niepełne) są związane osoby od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych w dni postu ścisłego i wszystkie piątki roku, za wyjątkiem uroczystości liturgicznych, są związane osoby od 14. roku do końca życia. (por. KPK kan.1252). Kodeks zachęca, aby duszpasterze i rodzice wprowadzali w przeżywanie autentycznego ducha pokuty również dzieci młodsze. Przez cały Wielki Post obowiązuje powstrzymanie się od zabaw.

Przeżyjmy Wielki Post jako czas poszukiwania i odnowienia relacji z kochającym nas Bogiem. Post, jałmużna i modlitwa są narzędziami, które mają nam w tym pomóc. W pragnieniu spotkania się z Bogiem i osobistym nawróceniu pomogą nam rekolekcje, które w parafii rozpoczniemy od IV Niedzieli WP i spowiedź wielkopostna.

W naszym dekanacie rozpoczną się nauki przedślubne od soboty przed Wielkim Postem. Wstępnie zostały ustalone nauki w soboty o g. 16.00 i w niedziele o g. 17.00 w domu katechetycznym w Piławie G. Początek kursu w sobotę 25 II o g. 17.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Piławie G. Po Mszy św. będzie miało miejsce pierwsze spotkanie. W czasie pierwszego spotkania zostanie dokładnie ustalony plan katechez przedmałżeńskich.

Przed tygodniem podczas kwesty do puszki uzbieraliśmy 1527 zł. Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi wpłaciliśmy 1535 zł.

Bóg zapłać za składki w ramach tacy umieszczane w koszykach przy bocznych ołtarzach.