Ogłoszenia parafialne – 19 maja 2024

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe o g. 17.30.

Dziś kończy się okres wielkanocny. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podkreśla ono rolę Maryi w Mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. 

Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o g. 18.00 (bezpośrednio po nabożeństwie), za wyjątkiem środy. W środę Msza św. o g. 7.00 (po Mszy św. litania do Matki Bożej). W czwartek Msza św. o g. 18.00, po Mszy św. odmówimy litanię. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo majowe o g. 17.30.

W poniedziałek po Mszy św. w salce katechetycznej zostanie wyświetlony ostatni odcinek filmu o Jezusie z drugiego sezonu.

We wtorek zapraszamy dzieci rocznicowe na próbę do kościoła o g. 18.30.

W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W następną niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W parafii o g. 11.00 będzie odprawiona Msza św.  w intencji dzieci pierwszokomunijnych z racji uroczystości I Komunii św.

Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek i czwartek 15 minut przed nabożeństwem (w czwartek 15 minut przed Mszą św.). W piątek od g. 16.00 zapraszam rodziny dzieci pierwszokomunijnych. W sobotę o g. 9.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych. 

W niedzielę, 26 V, nabożeństwo majowe będzie odprawione w Arboretum w Wojsławicach o g. 16.00.

Dzisiaj posłańcy odbiorą w zakrystii List do Parafian. W najbliższych dniach odwiedzą nasze rodziny. 

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbonek umieszczonej, bądź na konto parafialne. Jesteśmy wdzięczni za ten gest odpowiedzialności za parafię.

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia