Ogłoszenia parafialne – 19 marca 2023

4 niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o g. 17.00. 

W parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy ks. Mieczysława z Oleśnicy – tegorocznego ojca rekolekcjonistę. Zapraszamy do udziału w naukach i spowiedzi wielkopostnej. Program wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

Dziękujemy Zespołowi Koordynacyjnemu Parafii za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.

W dni powszednie, po rekolekcjach Msze św. będą odprawiane o g. 18.00. W piątek Droga Krzyżowa o g. 17.30. 

Z racji niedzieli Wielkiego Postu jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa Obl. NMP. Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) kolejny już raz wystąpiła z ogólnoeuropejską inicjatywą modlitewną „Łańcuch eucharystyczny”. Przez 39 kolejnych dni poszczególne episkopaty będą podejmowały różnorodne inicjatywy modlitewne, upraszając dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. CCEE prosi, aby Kościół w Polsce animował modlitewnie dzień 20 marca br. Mając na uwadze powyższe, zgodnie z apelem abp. Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP, bp Marek Mendyk odprawi tego dnia o godz. 18.00 w katedrze Mszę Świętą we wskazanej intencji. Uczynimy to również w parafii o tej samej godzinie.

Ufamy, że wspólne błaganie milionów Europejczyków przybliży dzień upragnionego pokoju i raz jeszcze zjednoczy wszystkich wierzących w solidarnej trosce o Ukrainę.

W sobotę – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego zagrożonego. W tym dniu na Mszy św. o g. 9.00 będzie można złożyć deklaracje podjęcia duchowej adopcji.

Z racji przypadającej 25 marca kolejnej rocznicy powstania diecezji świdnickiej zapraszamy do modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego, bp. Marka Mendyka, który w sobotę, 25 III, o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył Mszy Św. z okazji 19. rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej. Tego dnia przypada także 19. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry bp. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego. Biskupa Seniora polecamy modlitewnej pamięci.

Dziękujemy za ofiary składane do koszyków w ramach tacy niedzielnej. W poniedziałek, wtorek i środę taca będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty.

W ostatnim czasie, jako katolicy i Polacy, bronimy dobrego imienia św. papieża Jana Pawła II. Zapraszamy do zapoznania się i przypomnienia życia i działalności naszego Rodaka. Na stoliku przed ławkami są wyłożone dwie pozycje książkowe po 5 zł za jeden egzemplarz. Jedna książka jest ujęciem pontyfikatu Jana Pawła II, druga – przypomnieniem I pielgrzymki do Ojczyzny.